FIT Weekend - ekstremalne sportowe doznania! Targi Kielce

fit.pl
2016-04-12 00:00
Udostępnij
Jak dotychczas Centrum Kongresowe Targów Kielce zapisało się w historii polskiej kulturystyki jako miejsce organizacji Mistrzostw Polski Kobiet, Mężczyzn i Par w Kulturystyce i Fitness. W jednym miejscu spotkać można było ponad 400 zawodników i zawodniczek, a same zmagania o tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski oglądało ponad 3 tysiące zwiedzających. Zachęceni pozytywnym odbiorem wydarzenia Kulturystyka i Fitness rozwinęliśmy jego podstawową formułę, pretendując do tytuły sportowej stolicy Polski, już nie tylko w samej kulturystyce.

Zapowiada się, że FIT Weekend będzie największym sportowym wydarzeniem w Polsce Południowo – Wschodniej. Od 23 do 24 kwietnia 2016 r. Targi Kielce zamienią się w sportową stolicę Polski. Wydarzenie łączy w sobie ekspozycję targową z zakresu sport, zdrowie i uroda z prestiżowymi zawodami sportowymi.

Mistrzostwa Polski Kobiet, Mężczyzn i Par w Kulturystyce oraz Grand Prix Fitness
Na scenie o tytuł najlepszego powalczą zawodowi kulturyści i kulturystki. To już nie początkujący zawodnicy - dla nich kulturystyka to już zdecydowana część sportowego życia. Po raz kolejny będzie to najbardziej prestiżowe widowisko kulturystyczne w Polsce.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

Pole Dance Show 2016
Najbardziej widowiskowe, Ogólnopolskie Zawody w Pole Dance. Z pierwszego etapu konkursu komisja wybrała ścisłe grono ponad 50 pole dancerów, którzy 23 kwietnia 2016 r. zaprezentują się na fitweekendowej scenie. Zawody odbywają się w pięciu kategoriach: juniorzy, kobiety solo – profesjonalistki, kobiety solo – amatorki, mężczyźni solo, duety/grupy.

Organizatorzy, My Way Pole Dance Studio oraz Targi Kielce, nie tworzą sztywnych zasad, ani nie wymagają konkretnych figur. Liczy się kreatywność i artystyczna strona występu. Zadaniem każdego zawodnika jest zaprezentowanie własnego show.

W komisji konkursowej zasiadają międzynarodowe gwiazdy pole dance: Natalia Tatarinsteva, Valeria Bonalume, Vecislavs Ruza.

 


Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA
Czołówka polskich zawodników i zawodniczek w kategorii junior i senior. Ostatnia eliminacja do Mistrzostw Świata w Szwecji. To w Kielcach zostanie podjęta finalna decyzja, kto z tej szerokiej kadry pojedzie do Szwecji. Poziom rywalizacji będzie wysoki!

Wydarzeniu będzie towarzyszył punkt doradczy stworzony z lokalnym ośrodkiem leczenia uzależnień. W takich punktach będzie można skorzystać z porad ekspertów, jak zapobiegać i pomóc młodym kiedy popadną w nałóg, a to w ramach kampanii społecznych “Muaythai przeciwko narkotykom” i “Sport to Twój Gang” prowadzonych przez Polski Związek Muaythai.

Sekcja Sportów Walki KLINCZ, która jest oficjalnym organizatorem Mistrzostw Polski Muaythai IFMA będzie wcześniej przygotowywać pokazy zapraszające na same Mistrzostwa.

Spartan Fight 3 - Gala MMA
MMA - mieszane sporty walki. Rywalizacja, siła i sportowy hart ducha… walki w formule MMA budzą wiele emocji. Na oktagonie w Targach Kielce żadna walka nie będzie przypadkiem!

Organizatorem Gali MMA jest Spartan Fight. Wydarzenie będzie transmitowane online przez Sport Club i Sport Fight.

Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym
Już po raz trzeci w Targach Kielce zawodnicy powalczą o tytuł Najlepszego Zawodnika, czyli w tym przypadku najsilniejszego!

Więcej niż sport
Zawodom sportowym będą towarzyszyły targi z zakresu sport, zdrowie i uroda. Ekspozycja targowa będzie podzielona na strefy. W pierwszej pasjonaci kulturystyki i sportów siłowych znajdą m.in. sprzęt do treningu siłowego, odżywki i suplementy, artykuły spożywcze, odzież treningową, maszyny do treningu aerobowego i wydolnościowego oraz wiele innych akcesoriów sportowych. Druga strefa zarezerwowana jest dla Targów Active&Beauty, gdzie zakrólują produkty i usługi dla zdrowia i urody. W programie targów zaplanowane są również warsztaty z produkcji domowych kosmetyków prowadzone przez blogerkę Paulinę Czarszkę oraz porady eksperta żywieniowego - Pawła Widulińskiego. Dodatkowe atrakcje w tej strefie to Jumpingfitness - zajęcia na trampolinach, a także stoisko na którym odbywać się będzie badanie skóry.


Na zwiedzających czeka również bogaty program spotkań, warsztatów i konferencji z udziałem czynnych sportowców; strefa workout oraz zajęcia z zumby, fitness, exotic pole dance, etc.

Śledźcie nas na www.fit-weekend.pl oraz na facebooku www.facebook.pl/fitweekendkielce

FIT Weekend 2016 - to trzeba przeżyć!