Helix w przeciwieństwie do innych maszyn przeznaczonych do treningu cardio działa zarówno na wewnętrzne, jak i na zewnętrzne mięśnie nóg, zapewniając trening, który do tej pory był dostępny jedynie podczas specjalistycznego treningu na siłowni  
fit.pl
2012-04-26 00:00
Udostępnij
Helix – niecodzienna maszyna cardio
Maszyna działa jak eliptyk i stepper w jednym. W maszynie ruch wykonywany jest po figurze 8, co pozwala stymulować wszystkie obszary mięśni nóg, które na normalnym stepperze nie mogły być poruszone. Bieżnie, steppery czy eliptyki pozwalają jedynie na ruch do przodu lub do tyłu, a Helix oprócz tego pozwala na ruch na boki.

To doskonała maszyna dla narciarzy, golfistów, tenisistów, a także osób, które chcą popracować nad swoimi dolnymi częściami ciała, wzmacniając przy tym kondycję.

Trening na tej maszynie pozwala na spalenie zbędnych kalorii, a tym samym wyszczuplenie sylwetki i ujędrnienie ciała. Dzięki temu poprawia się nasze krążenie oraz ogólna postawa ciała. Trenując na Helixie ćwiczymy nie tylko nogi, ale również dolny odcinek pleców, wzmacniając mięśnie kręgosłupa lędźwiowego, tak jak podczas jazdy na rowerze czy spaceru.

Helix pozwala na oszczędność czasu, gdyż takie same rezultaty po 30-minutowym treningu otrzymasz na tej maszynie, ćwicząc 60 minut na innych sprzętach cardio.

To także doskonałe urządzenie do rehabilitacji, zwłaszcza odcinka lędźwiowego, stawów kolanowych czy biodrowych. Wzmacnia i sprzyja stabilności dolnej części pleców, bioder, kolan i kostek.

Wystarczy tylko 5 minut dziennie, aby poprawić siłę górnej i dolnej partii pleców, wpływając w ten sposób na poprawę postawy. Helix to przydatne narzędzie w rehabilitacji pooperacyjnej stawów kończyn dolnych.www.fit.pl