fit.pl mobile logo


Jak ćwiczyć, żeby się nie znudzić?

Zaczynamy ćwiczyć motywując się piękniejszą sylwetką, zrzuceniem paru kilogramów lub po prostu dla zdrowia. Po jakimś czasie zapał upada, a my zaczynamy się zniechęcać do dalszych ćwiczeń. Co zatem zrobić, aby nie znudzić się treningami i uniknąć utraty zaangażowania? 


Na początku warto wyznaczyć sobie cel, ale pamiętajmy, aby był on w zasięgu naszych możliwości. Zbyt wysoko postawiona poprzeczka może skutkować szybkim zniechęceniem i zaniechaniem treningów. Aby trening nam się szybko nie znudził, musimy go urozmaicać. Realizowanie każdego dnia tego samego planu treningowe, prowadzi do zniechęcenia. Warto więc łączyć trening siłowy, na przykład z jogą czy innymi formami fitness grupowego. Trening możemy urozmaicać również poprzez odpowiedni dobór utworów muzyczncyh.

Dobrze jest również podczas treningu wykonywać to samo ćwiczenie w różnych pozycjach. Na przykład trenując biceps możemy jednego dnia siedzieć na ławeczce, a następnego ćwiczyć na stojąco. Dobrą metodą szybkiego nieznudzenia się treningiem są częste zmiany obciążenia oraz modyfikowanie intensywności ćwiczeń.

Aby uniknąć rutyny na siłowni, zmień kolejność wykonywanych ćwiczeń. Jeśli podczas typowego treningu zaczynasz np. od podnoszenia wolnych ciężarów, by później usiąść na tzw. izolowanych maszynach, odwróć kolejność. Po pierwsze będziesz miał urozmaicenie, a po drugie twoje mięśnie, zaprawione podczas ćwiczeń izolowanych, będą musiały pracować trochę mocniej przy dźwiganiu wolnych ciężarów. To może wymagać dźwigania trochę lżejszych ciężarów, żeby uniknąć kontuzji.

Łatwiej wybrać się do siłowni, jeśli umówisz się z kimś na wspólny trening. Pójdziesz nawet wtedy, jeśli nie będzie ci się chciało, choćby z tego względu, by nie zawieść kolegi. A najgorzej zawsze wyjść z domu. Obyś tylko nie uzależnił pójścia na siłownie od tego, czy twój kolega również idzie. Ma to być dla ciebie wsparcie, a nie konieczny warunek.

Jeśli siłownia wydaje ci się nudna i nie chce ci się ćwiczyć, może to oznaczać, że po prostu potrzebujesz przerwy. Przetrenowanie jest jednym z najczęstszych powodów tego, że ludziom nie udaje się osiągnąć głównego celu ćwiczeń, czyli ładnej sylwetki i dobrej kondycji. Zastanów się, jak wyglądały twoje ćwiczenia przez ostatnie pół roku. Jeśli nie zrobiłeś sobie w tym czasie ani razu choćby jednego, pełnego tygodnia przerwy, najwyższy czas, żebyś to zrobił. Odpocznij solidnie, a po tygodniu z chęcią wrócisz do siłowni.

Jeśli urozmaicisz sobie twój pobyt w siłowni, nie stracisz zapału, ani ci się nie znudzi. Urozmaicaj swój trening przynajmniej co cztery tygodnie, a na pewno nie odechce ci się ćwiczyć.

www.fit.pl

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Mikolaj Nq

Motywacja jest bardzo ważna, nauczyłem się niej dzięki planowi treningowemu od trenera Igora. Marzysz o doskonałej figurze i dobrym samopoczuciu? Zapraszam na www.igortreneronline.pl i poznaj ofertę (diety, suplementy, plany treningowe dla każdego) najlepszego trenera w Polsce!. Pełen profesjonalizm sam skorzystałem! Bardzo szybko możesz spodziewać się efektów !

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl