fit.pl mobile logo


Solarium

Dzieki solarium możemy cieszyć się opalenizną przez cały rok
Naturalnie, korzystanie z solarium wydaje się znacznie bezpieczniejsze niż korzystanie ze słońca, ale też obowiązują pewne ograniczenia, zwłaszcza dotyczące osób z grupy ryzyka. Szczególnie narażeni na wystąpienie przewlekłego uszkodzenia skóry są zwykle osobnicy o jasnych oczach, blond lub rudych włosach i to przede wszystkim oni powinni stosować odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Co prawda lampy łóżek opalających emitują głównie promienie UVA, ale zawsze w mniejszej lub większej ilości również UVB. A przecież samo działanie UVA też nie jest takie bezpieczne. Jeśli już jednak ktoś chodzi do solarium, to bezwzględnie powinien w tym czasie unikać wystawiania skóry na działanie naturalnego promieniowania słonecznego, by nie dopuścić do fotowzmocnienia. Przed rozpoczęciem sesji opalających każda osoba musi zapoznać się z przeciwwskazaniami korzystania z solarium. 

Dlaczego zaleca się przed wakacjami opalanie w solarium ? Opalenizna to nie tylko piękny i zdrowy wygląd skóry, stanowi ona przede wszystkim naturalną ochronę przed promieniami słonecznymi. Możemy ją porównać do kremu z filtrem ochronnym nr 40. Jeżeli wybieramy się na wakacje zalecamy przygotowanie skóry do silnego działania słońca. Jeżeli skorzystamy z kilku sesji opalających w solarium nasza skóra będzie przygotowana na dużą dawkę promieni słonecznych. W ten sposób będziemy mogli dłużej przebywać na słońcu. 

Pamiętać jednak należy, iż między opalaniem w solarium a opaleniem naturalnym słońcem należy zachować odstęp czasowy około dwóch tygodni.

Czy należy stosować balsamy przed opalaniem w solarium ? Niektóre kosmetyki (w tym perfumy i kosmetyki do makijażu) mogą zawierać substancje fotouczulające, dlatego należy zawsze zmyć makijaż przed opalaniem. Do solariów przeznaczone są specjalne przetestowane kosmetyki. Przed opalaniem w solarium należy przygotować skórę, tak jak przed opalaniem na słońcu kiedy stosujemy balsamy z filtrami ochronnymi. W nowoczesnych solariach lampy emitują odpowiednią dawkę promieni UV-A i UV-B dlatego nie stosujemy w solarium kosmetyków z filtrami. Kosmetyki przeznaczone do opalania są w solariach nazywane aktywatorami, ponieważ przyspieszają proces opalania. Ich zadaniem jest również nawilżanie skóry i przygotowanie jej do opalania. Pod wpływem aktywatorów opalenizna jest ładniejsza i głębsza. Istnieje również grupa kosmetyków przeznaczonych do stosowania po opalaniu. Takie kremy nawilżają skórę i utrwalają opaleniznę.

www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl