To zajęcia dla wszystkich tych, którzy są zmęczeni codziennym pośpiechem i pragną się jedynie wyluzować, poprawiając jakoś życia psychicznego i fizycznego
fit.pl
2010-03-29 00:00
Udostępnij
TAI CHI
Harmonia ciała i umysłu, rozluźnienie, brak napięcia - to korzyści uprawiania tai chi. Ćwiczenia nie wymagają wielkiego wysiłku fizycznego, a raczej skupienia i koncentracji.
Tai chi polecane jest np. przy wysokim ciśnieniu, migrenach, kłopotach z układem nerwowym i oddechowym oraz bólach karku. Każdy ruch podczas ćwiczeń angażuje większą liczbę mięśni i składa się z rozciągania i obrotu.

Tai-chi to aktywna medytacja, która kształtuje ciało, uspokajając duszę. W Chinach uprawia się ją i doskonali od stuleci. W Europie zaczęła wzbudzać zainteresowanie od chwili, gdy opadł nieco entuzjazm dla intensywnych i wyczerpujących ćwiczeń na siłowni.

Regularne ćwiczenia Tai Chi pozwolą odczuć Twojemu ciału poprawę zdrowia. Zwiększy się elastyczność ciała i siła.

Tai-chi to powolne ruchy, wzmacniające mięśnie i usprawniające przepływ krwi. Najważniejsze w Tai Chi jest rozciąganie się i obracanie w jak najbardziej perfekcyjny sposób. Pomaga podnieść koordynacje ruchów, poprawia równowagę, giętkość i siłę nóg, redukuje stres. Trening jest przeznaczony dla każdego bez względu na wiek czy stan zdrowia.

Tai chi to zestaw 108 ruchów , które muszą być wykonywane powoli i w ściśle określonej kolejności. Naśladuje one te ruchy, które wykonują zwierzęta – małpa, wąż, ptak, tygrys. W każdym ćwiczeniu w ruch zaangażowane jest całe ciało, a stawy są rozluźnione.

Celem Tai Chi jest powrót do stanu czystości zdrowia i umysłu, nauczenie się okazywania życzliwości innym ludziom oraz uwolnienie się od napięcia i stresu.