Kulturystyka to sport budzący naprawdę duże emocje. Podobnie jak postacie, których nazwiska zapisały się w historii tego sportu... choć nie zawsze pozytywnie
fit.pl
2013-09-13 00:00
Udostępnij
Ekstremalni kulturyści
Gregg Valentino - największy biceps świata

gregg-valentino

Gregg Valentino to jeden z najbardziej kontrowersyjnych kulturystów na świecie. Przygodę z kształtowaniem mięśni zaczął już w wieku 13 lat. Po 23 latach naturalnych treningów zaczął eksperymentować ze steroidami. Dzięki nim jego biceps urósł do rekordowego rozmiaru 68,8 cm. Po kilku latach stosowania niedozwolonych substancji w prawą rękę wdała się infekcja, a biceps eksplodował do nieludzkich rozmiarów. Próba domowej operacji, którą nagrał kamerką wideo, zakończyła się utratą dużej ilości krwi i pobytem w szpitalu.

Dramat Valentino nie skończył się wraz z wyjściem z kliniki. Policja znalazła w jego mieszkaniu steroidy o łącznej wartości około 75 tysięcy dolarów, w tym głównie Synthol. Za sprzedaż nielegalnych dopalaczy trafił do więzienia. Synthol wstrzykiwany domięśniowo zrujnował sportową karierę kulturysty.

Markus Ruhl - właściciel największych ramion na świecie

markus-ruhl

Markus Ruhl, właściciel największych ramion na świecie zakończył karierę w 2007 roku. Mimo to, jego mięśnie wciąż robią duże wrażenie. Niemiecki kulturysta jest obok Johnnie Jacksona i Ronnie Colemana, najsilniejszym zawodnikiem.

Ronnie Colleman - ośmiokrotny Mr Olympia

ronnie-coleman

Ronnie Colleman to rekordzista w ilości zdobytych trofeów. Amerykanin w trakcie swojej profesjonalnej kariery, aż ośmiokrotnie sięgał po najbardziej prestiżowy tytuł w kulturystyce – Mr Olympia. Na jego koncie znajduje się w sumie 26 nagród.

Arnold Schwarzenegger - najmłodszy zdobywca Mr Universe

arnold-schwarzenegger

Dzisiejszy gubernator Kalifornii, Arnold Schwarzenegger miał 20 lat gdy sięgał po tytuł Mr Universe. Później aż siedmiokrotnie wygrywał prestiżowe Mr Olympia. Filmowy Terminator zapisał się złotymi zgłoskami w historii kulturystyki i mimo że sportową karierę zakończył już dawno, przez wielu wciąż uważany jest za wzór proporcji. Schwarzenegger jest też autorem kilku książek poświęconych kulturystyce.

Lou Ferringo - filmowy HulkPrzez wiele lat był wielkim konkurentem Arnolda Schwarzeneggera, a po zakończeniu sportowej kariery poszedł w jego ślady. Po raz pierwszy przed kamerami pojawił się w dokumentalnym filmie „Pompując żelazo” (1977) u boku Arnolda Schwarzeneggera. Jednak kinową sławę zawdzięcza komiksowej postaci superbohatera Hulka, głównej postaci z serii filmów – Niewiarygodny Hulk powstałej w latach 70.

Johnnie O. Jackson – wzór proporcji

johnnie-jackson

Johnie O. Jackson nigdy nie należał do największych kulturystów, jednak gęstość jego mięśni robiła wrażenie nawet na dużo większych rywalach. Do dziś wielu młodych adeptów stawia sobie za cel uzyskanie podobnej sylwetki.

www.fit.pl