Już za kilka tygodni, a dokładnie w dniach 22-23 września, w hiszpańskiej miejscowości Santa Susanna zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata Kobiet w Kulturystyce i Fitness oraz Mężczyzn w Fitness
fit.pl
2006-08-10 00:00
Udostępnij
Kulturystyczny weekend w Santa Susanna
Organizatorzy spodziewają się, że do Hiszpanii przyjedzie czołówka światowej kulturystyki i fitnessu. Obok Mistrzostw Świata Kobiet, po raz pierwszy jako oficjalna dyscyplina mistrzostw, zostaną rozegrane zawody fitness mężczyzn. To mniej popularna kategoria, ale zdobywa sobie coraz więcej zwolenników.

Mistrzostwa stają się coraz bardziej popularne i mają coraz większy zasięg. W 2004 roku na mistrzostwach wystartowało 146 zawodników z 36 krajów. Teraz organizatorzy spodziewają się nawet 160 zawodników z 40 krajów.

Najatrakcyjniejsze będą oczywiście zmagania pań. W Hiszpanii pojawią się z pewnością najlepsze kulturystki i fitnesski świata. Pełna listę uczestników poznamy na dwa tygodnie przed zawodami. Na początku września zostaną rozegrane polskie eliminacje do mistrzostw świata w Hiszpanii.

Obok mistrzowskiego turnieju zostanie też rozegrany turniej kulturystyczny Grand Prix Professional, który będzie ostatnią szansą na zakwalifikowanie się do prestiżowego, kulturystycznego turnieju Mr. Olympia, rozgrywanego tydzień później w Las Vegas. Oprócz sław światowej kulturystyki, takich jak Dennis James, Markus Ruhl, Paco Bautista, Mustafa Mohammad czy Eddie Abbew, będzie można zobaczyć też młodych i obiecujących kulturystów, jak np. Dennis Wolf, Sergiej Szelestow, Manfred Petautsching, Danielle Seccarecci, Hidetada Yamagishi i wielu innych. Specjalną atrakcją będzie powrót po trzyletniej przerwie Paula Dilletta.

Zmagania sportowców będą połączone z gigantycznymi targami – na powierzchni niemal tysiąca metrów kwadratowych powstał szereg specjalnych hal wystawowych, a właściwie całe miasteczko wystawowe o nazwie "2006 Santa Susanna Expo-Village". Przez cały czas trwania mistrzostw będą tam prezentowały się branżowe firmy z całego świata.

Jedno jest pewne: Santa Suzanna stanie się na te kilka wrześniowych dni stolicą światowej kulturystyki i fitness.

www.fit.pl