Doskonałe wieści z hiszpańskiego Santa Susana! Polska zawodniczka i ambasadorka Olimp Sport Nutrition – Wiktoria Nnaka, zdobyła dwa złote medale, zostając Mistrzynią Świata w bikini fitness IFBB. To najbardziej prestiżowe zawody w dyscyplinie sportu, jaką jest kulturystyka
2020-11-12 00:00
Udostępnij
Wiktoria Nnaka Mistrzynią Świata IFBB!

To był debiut sportsmenki na Mistrzostwach Świata i od razu zakończył się zdobyciem dwóch złotych medali – w kategorii powyżej 172 cm oraz w kategorii Overall. W finałowej konkurencji Polka pokonała osiem rywalek. W obu kategoriach zdobyła maksymalną możliwą do zdobycia liczbę punktów - 5.

We wrześniu 19-letnia Nnaka przywiozła medale z Mistrzostw Europy. Dwa tygodnie temu została Mistrzynią Świata Juniorów. Mimo to, sukces w Hiszpanii przekroczył jej oczekiwania.

- Nie spodziewałam się, że tak szybko odniosę sukces na zawodach seniorskich – mówi Nnaka. Oczywiście, marzyłam o zwycięstwie, ale myślałam, że na nie jeszcze przyjdzie czas. To był mój debiut i byłam przekonana, że sukcesy przyjdą, ale za rok, może dwa. Tymczasem okazało się, że mój czas nadszedł już teraz. Jestem niesłychanie szczęśliwa, a jednocześnie jeszcze bardziej motywuje mnie to do ciężkiej pracy – podkreśla Nnaka.

Zawodniczka w tym roku wystąpiła w 5 zawodach rangi mistrzowskiej w 10 kategoriach. We wszystkich okazała się najlepsza i przywiozła komplet medali. Pytana o plany sportowe na kończący się rok, deklaruje, że w dniach 11-13 grudnia w Sewilli ma zamiar wystąpić w Arnold Classic – zawodach organizowanych przez Arnolda

Wiktoria Nnaka jest zawodniczką bikini fintess. We wrześniu 2020 roku została Mistrzynią Europy Bikini Fitness IFBB oraz wygrała kategorię Overall, pokonując zwyciężczynie z pozostałych kategorii. W październiku 2020 wygrała Mistrzostwa Świata Juniorów IFBB w swojej kategorii Bikini-Fitness powyżej 172 cm i kategorię Overall. W listopadzie 2020 w Santa Susana wygrała swoją kategorię i Overall zostając Mistrzynią Świata Bikini Fitness Seniorów 2020 federacji IFBB.