fit.pl mobile logo

Marzą Ci się skoki spadochronowe? Zapisz się na kurs AFF

 Jeśli skoki śnią Ci się po nocach, nie możesz przestać o nich myśleć, uwielbiasz sporty ekstremalne to spełnij swoje marzenie i zrób kurs AFF!
 Accellerated freefall czyli właśnie AFF oznacza przyspieszony kurs swobodnego spadania. Jest to metoda szkolenia skoczków spadochronowych, która zaczęła się rozpowszechniać w 90-tych latach. Dzięki niej można wyszkolić nowe osoby tak, aby mogły samodzielnie wykonywać skoki z wysokości 4000 metrów. Całe szkolenie obejmuje zarówno kurs teoretyczny jak i praktyczny. W części praktycznej wykonuje się najczęściej siedem skoków z instruktorem.
Jeśli ktoś ma ochotę, to przed rozpoczęciem kursu może wykonać skok tandemowy z instruktorem i przekonać się, czy jest gotowy na takie emocje.

Jeśli już zapadła ostateczna decyzja wówczas rozpoczynamy kurs od części teoretycznej trwającej około sześciu godzin. Jest to wykład omawiający budowę spadochronu, sytuacje awaryjne, zasady bezpieczeństwa, jak również technikę skoku od momentu skoku z samolotu, aż do bezpiecznego lądowania. Część praktyczna polega na wykonywaniu skoków z wysokości 4000 metrów. Oczywiście podczas tych pierwszych uczniowi towarzyszy dwóch instruktorów. Najczęściej od trzeciego skoku skacze już tylko z uczniem jeden instruktor, który pomaga mu za pomocą umówionych znaków korygować błędy w sylwetce. Jeśli zajdzie taka potrzeba pomoże również otworzyć spadochron.

Kurs zawsze kończy się skokiem egzaminacyjnym. Podczas niego uczeń powinien wykazać się określonymi umiejętnościami takimi jak:
 • kontrolowanie wysokości
 • umiejętny powrót do stabilnej sylwetki po np. salcie
 • samodzielne oddzielenie od samolotu na wysokości 4000 metrów,
 • obroty w obie strony
 • kontrolowanie sylwetki przez cały czas skoku,
 • samodzielne otwieranie spadochronu na określonej wysokości,
 • lądowanie w wyznaczonym obszarze lotniska

Warto jeszcze wspomnieć o wymogach formalnych. Aby zostać spadochroniarzem trzeba mieć wykształcenie co najmniej podstawowe oraz ukończone 16 lat. Jeśli chodzi o osoby niepełnoletnie wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. Konieczne jest również posiadanie ubezpieczenia OC. Można również okazać dokument nieobowiązkowy jakim jest orzeczenie lotniczo - lekarskie klasy 3. Ubezpieczenie OC jest wymagane w wysokości niespełna 40 000 zł. Konieczne jest, gdyż wynika to z przepisów prawa, bowiem spadochron jest zakwalifikowany jako statek powietrzny.

Koszt całego kursu AFF to około 5000 zł. Cena bierze się stąd, że należy opłacić kurs teoretyczny a następnie skoki, których jest z reguły około siedmiu. Ponadto zapewniany jest cały potrzebny do skoków ekwipunek.

Po skończonym kursie otrzymuje się Świadectwo Kwalifikacji Skoczka Spadochronowego, które wydawane jest przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Uprawnia ono do samodzielnego wykonywania skoków. PO ukończeniu kursu można skakać samodzielnie a po pewnym czasie również z innymi skoczkami w coraz większych formacjach.

Warto przed rozpoczęciem kursu wykonać skok spadochronowy w tandemie, aby mieć rozeznanie na czym polegają skoki i czy będzie to dla nas odpowiedni sport. Takie skoki oraz kurs aff można wykonać w ośrodku Skydive.pl.


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl