fit.pl mobile logo

Dieta na produktach z marketu - czy to w ogóle możliwe

Każdy z nas chce cieszyć się idealną, zgrabną sylwetką oraz dobrym zdrowiem. Aby osiągnąć taki efekt musimy zwracać baczną uwagę na to co jemy.

Nic więc dziwnego, że w dzisiejszych czasach wiele osób przechodzi na diety, które składają się ze zdrowych produktów pozbawionych nadmiaru chemicznych dodatków i ulepszaczy.

Sporo osób wciąż jednak nie decyduje się na taki krok, ponieważ obawia się, że dieta związana będzie z koniecznością poszukiwania odpowiednich produktów np. w ekologicznych sklepach co oznacza nie tylko stratę czasu ale i wyższe koszty. Tymczasem tak być nie musi. Nasza dieta może opierać się bowiem na produktach z marketu!

Co powinniśmy jeść na diecie?

Wiele zależy od tego, na jakiej diecie aktualnie jesteśmy. Są jednak zasady zdrowego żywienia, które obejmują każdego z nas. Tak więc, jeśli zależy nam na tym, by wyglądać i czuć się dobrze powinniśmy unikać wysoko przetworzonych produktów i gotowych dań. Zazwyczaj zawierają one bowiem gigantyczne ilości soli i cukru przy niewielkiej wartości odżywczej. Warto stawiać przede wszystkim na świeże warzywa i owoce. Dobry wpływ na nasz organizm mają wszystkie kasze i pieczywo pełnoziarniste. Powinniśmy wybierać chude mięso oraz ryby a także zdrowe, roślinne tłuszcze. Stosując te proste reguły możemy stworzyć zbilansowaną dietę. Warto jednocześnie wspomnieć o tym, że warzywa i owoce powinny być uprawiane ekologicznie a mięso pochodzić z pewnych źródeł.

Markety wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów

Wiele osób słysząc te zasady uznaje, że nie ma szans znaleźć takich produktów w najbliższym markecie. Tymczasem to nie do końca prawda - o czym możemy przekonać się sprawdzając co zawiera oferowana przez Carrefour gazetka. W asortymencie marketów coraz częściej pojawiają się bowiem produkty ekologiczne, pochodzące od lokalnych dostawców. Są wolne od chemii, ulepszaczy, konserwantów a przy tym zachowują pełnię smaku. Markety doskonale bowiem zdają sobie sprawę z tego, że potrzeby konsumentów zmieniają się i zwracają oni uwagę już nie tylko na cenę produktów, ale również na ich jakość.
Sprawdzając co proponuje Biedronka gazetka jest pełna propozycji dla osób, które chcą jeść zdrowo. Nie brakuje również produktów dla osób o specjalnych potrzebach żywieniowych a więc produktów bez glutenu czy laktozy. Dzięki temu kupując tylko w marketach możemy jeść naprawdę zdrowo.

Jak sprawdzić czy znajdę to, czego potrzebuję?

Nikt z nas nie lubi bezcelowych wędrówek po sklepach. Nie chcemy też przepłacać. Niestety, samodzielne sprawdzanie wielu gazetek reklamowych zabiera dużo czasu. Dlatego też, poszukując produktów, które powinniśmy spożywać na diecie warto skorzystać z aplikacji takiej jak Gazetkonosz, dzięki której szybko i sprawnie sprawdzimy, w którym markecie znajdziemy potrzebne nam produkty w dobrych cenach.

Podsumowując, jeśli chcemy zadbać o to, by jeść lżej i zdrowiej nie musimy wcale przerzucać się na ekologiczne sklepy ze zdrową żywnością. Obecnie wszystkie produkty, których potrzebujemy by stworzyć zbilansowane posiłki dostępne są w marketach, w których większość z nas na co dzień robi zakupy.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl