fit.pl mobile logo

Kalkulator BMI, a dieta pudełkowa

Tak kalkulator BMI jak i dieta pudełkowa to bardzo popularne rozwiązania znane głównie osobą, które miały lub mają styczność z zagadnieniem diety bądź aktywności fizycznej. Poniżej postaramy się wyjaśnić te pojęcia, a także opisać jaka istnieje między nimi zależność.

Kalkulator BMI – czym jest?

Popularny kalkulator BMI w rozwinięciu to Body Mass Index. Nazwa ta pochodzi z lat 70-tych, wcześniej stosowano określenie wskaźnik Queteleta. Związana ona oczywiście była ze swoim twórcą czyli Adolphe Queteletem, który odkrył, że waga człowieka rośnie proporcjonalnie do kwadratu wzrostu. Tą przełomową tezę przetestował w późniejszym czasie inny naukowiec jakim był Amerykanin Ancel Keys. W swoich badaniach, które prowadził na sporej grupie ochotników potwierdził to co oświadczał Quetelet. Przemianował on także wskaźnik na obecnie użytkowana nazwę kalkulator BMI. Narzędzie to w dzisiejszych czasach jest ogólnodostępne i można z niego skorzystać nie wychodząc z domu. Wystarczy znaleźć stronę, która go posiada za pośrednictwem popularnej wyszukiwarki. Następnie wpisać należy w odpowiednie okienka podstawowe dane na temat swojego ciała. Mianowicie wagę i wzrost. W bardziej rozbudowanych wersjach jest jeszcze pole do zaznaczenia płci, wieku lub częstotliwości uprawianej aktywności fizycznej. Bardzo ważne jest, by nie przekłamywać danych, ponieważ zaburzą one uzyskany wynik i nie będą mogły być podstawą do dalszych czynności. Tak więc poprawny wynik, w kolejnym kroku powinno się skontrolować z umieszczoną zazwyczaj pod kalkulatorem tabelą. Tutaj znowu można spotkać dwie wersje, podstawową i rozszerzoną. Ta pierwsza uwzględnia tylko: niedowagę, wagę prawidłową, nadwagę i otyłość. Druga z kolei, która zdecydowanie lepiej odzwierciedla aktualny stan jest ta z podziałem na: wychudzenie, niedowaga, waga prawidłowa, nadwaga, otyłość I stopnia, otyłość II stopnia oraz otyłość III stopnia. Zaznaczyć tutaj należy, że kalkulator BMI niestety nie jest dla wszystkich. Wiarygodny wynik nie wyjdzie w przypadku dzieci i młodzieży, dla których przeznaczone są specjalne siatki centylowe, a także kobiet w ciąży. Z rezerwą powinny również podchodzić do niego osoby starsze.

kalkulatorbmiadietapudelkowafoto1

Dieta pudełkowa – co ją charakteryzuje?

Dieta pudełkowa to jedna z opcji w ofercie większości firm cateringowych. Polega ona na dostarczaniu osobie zamawiającej gotowych dań pod wskazany adres. Oczywiście posiłki te nie są przypadkowe, bowiem to klient określa na samym początku jaki wariant diety go interesuje. Wybierać można zazwyczaj z kilku opcji np. diety wegetariańskiej, wegańskiej, rybnej itp. Do wyboru jest jeszcze ilość posiłków z których ma się składać codzienna paczka. Co więcej, określa się również ich kaloryczność. To wszystko wpływa na ostateczny wygląd zamówienie, które będzie realizowane tak długo jak określa podpisana między zamawiającym a dostawcą umową. Dieta pudełkowa jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Swoim użytkownikom pozwala zaoszczędzić naprawdę wiele czasu, który musieliby przeznaczyć na robienie zakupów spożywczych, obmyślanie menu, a także gotowanie posiłków. Zaoszczędzony czas można zdecydowanie ciekawiej wykorzystać, choćby stawiając na aktywność fizyczną, która jest dobrym dopełnieniem diety.

kalkulatorbmiadietapudelkowafoto2

Kalkulator BMI – jaką pełni rolę w diecie pudełkowej?

Kalkulator BMI jest bardzo ważny przy zagadnieniu diety pudełkowej. Jego rolą jest ustalenie, czy waga klienta zainteresowanego dietą jest prawidłowa. Jest to bardzo ważne, ponieważ uzyskany wyniki bezpośrednio przekłada się na kaloryczność układanych pod klienta posiłków. Jeśli weźmie się jeszcze pod uwagę rodzaj uprawianej przez niego aktywności fizycznej to można ustalić ilość dań, które powinien dziennie spożywać. Właśnie z tych powodów taki kalkulator BMI dostępny jest na większości stron internetowych firm zajmujących się dietami np. https://bedietcatering.pl/gdansk/. Dzięki temu zainteresowana tym rozwiązaniem dietetycznym osoba ma możliwość samodzielnego sprawdzenia, która dieta byłaby dla niej najlepsza. Zyskuje również pogląd na to jakie będą jej ostateczne koszta, ponieważ zależą one także on ilości dostarczanych posiłków.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl