fit.pl mobile logo

Skuteczne sposoby na odchudzanie i walkę z nadwagą

Otyłość i nadwaga to jedne z największych zagrożeń zdrowia publicznego, które w ostatnich latach przybierają rozmiary globalnej epidemii. Lekarze wciąż biją na alarm – obecnie co czwarty dorosły Polak zmaga się z otyłością, natomiast problem nadwagi dotyczy co czwartego chłopca i co trzeciej dziewczynki w wieku 5-9 lat. Walka z nadwagą nie jest prosta, jednak jeżeli nie podejmiemy odpowiednich działań, będziemy o krok od otyłości. Jak w bezpieczny sposób pozbyć się zbędnych kilogramów i cieszyć się zdrową, piękną sylwetką?

Zbilansowana dieta

Większość osób, u których zdiagnozowano nadwagę lub otyłość, popełnia jeden, kluczowy błąd – stosuje nieodpowiednią dietę. Wśród najczęstszych nawyków żywieniowych osób, które mają problem ze zrzuceniem wagi, zalicza się:

  • spożywanie posiłków w zbyt dużych porcjach i o nieregularnych porach;
  • słabe nawodnienie organizmu;
  • częste spożywanie pokarmów typu fast food, słodyczy i gazowanych napojów;
  • jedzenie w pośpiechu, pod wpływem stresu i silnych emocji.

Podstawą zdrowego stylu życia powinna być zbilansowana dieta, która bazuje na 4-5 posiłkach spożywanych regularnie co około 3 godziny, zachowując przy tym odpowiednią wielkość porcji. W naszej codziennej diecie nie powinno zabraknąć dużej ilości warzyw, owoców, świeżych ryb oraz lekkiego nabiału. Ważne jest także, by zrezygnować ze spożywania produktów zawierających cukier, a jasne pieczywo i makarony zamienić na ich pełnoziarniste odpowiedniki. Dodatkowo możemy skorzystać z dobroczynnych właściwości przypraw i ziół, takich jak m.in. piperyna, zielona herbata, rumianek czy też szałwia, które przyspieszają procesy trawienne i pomagają w spalaniu tkanki tłuszczowej.

Regularna aktywność fizyczna

Chociaż pierwsze efekty stosowania zbilansowanej diety możemy zauważyć w dość krótkim czasie, to na dłuższą metę sama dieta może okazać się niewystarczająca. Warto zatem pamiętać, by połączyć ją z aktywnością fizyczną. Osoby, które do tej pory prowadziły siedzący tryb życia, mogą zacząć od dłuższych spacerów, chodzenia po schodach zamiast jazdy windą czy też wycieczek rowerowych. Bez względu na to, na jaki rodzaj aktywności się zdecydujemy, ważna jest systematyczność. Wystarczy, że trzy razy w tygodniu poświęcimy godzinę na wybrane ćwiczenia, a wymarzona sylwetka stanie się celem realnym do osiągnięcia.

Suplementy na odchudzanie

O ile nadwaga lub otyłość nie jest związana z takimi problemami jak zaburzenia gospodarki węglowodanowej, zaburzenia hormonalne lub choroby genetyczne, proces odchudzania możemy wspierać również dodatkową suplementacją. Na rynku znajdziemy duży wybór tabletek na odchudzanie, których zadaniem jest m.in. wsparcie prawidłowego metabolizmu węglowodanów, kwasów tłuszczowych oraz prawidłowej syntezy białka (https://www.cefarm24.pl/odchudzanie-i-oczyszczanie.html). Suplementy na odchudzanie mogą także pomagać w usuwaniu nadmiaru wody z organizmu oraz w szybszym pozbywaniu się zbędnych produktów przemiany materii. Popularnymi suplementami na odchudzanie są m.in. l-karnityna, wyciąg z octu jabłkowego oraz chitozan, jak również preparaty z zieloną herbatą, błonnikiem lub spiruliną.

Pamiętajmy jednak, że pożądaną skuteczność działania tabletek na odchudzanie osiągniemy wyłącznie wtedy, gdy suplementację połączymy z odpowiednimi zaleceniami żywieniowymi oraz regularną aktywnością fizyczną.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl