fit.pl mobile logo

Zielona kawa – top składnik wspomagający odchudzanie

Podjęłaś decyzję o odchudzaniu. Zaczynasz jeść regularnie zdrowe posiłki, wyrzekasz się cukru i soli, na treningach wylewasz siódme poty, a waga stoi w miejscu jak zaklęta? Albo jest jeszcze gorzej i przybyło Ci kilka nadprogramowych centymetrów. Pozbycie się zbędnych kilogramów nie jest łatwe, zwłaszcza na samym początku. To idealny moment na włączenie do diety sprawdzonego składnika – zielonej kawy Weź łyk teorii o zielonej kawieZielona kawa nie jest nowym, odkrytym przez naukowców w dzikiej tajdze egzotycznym gatunkiem. To nic innego, jak znana wszystkim tradycyjna kawa, która nie została poddana procesowi palenia. Dlatego jej ziarna są zielone, a nie czarne. Zielona kawa nie ma też charakterystycznego aromatu małej czarnej. Wysoka temperatura nie wniknęła do wnętrza ziaren i przez to część jej właściwości pozostała zachowana. Zawartość kofeiny w obu rodzajach ma porównywalny poziom. Co w takim razie sprawiło, że zielona kawa szturmem wdarła się na pułki ze zdrową żywnością i suplementami diety dla kobiet? Wyniki badań wykazały podwyższoną w stosunku do czarnych ziaren zawartość kwasu chlorogenowego (CGA). Kwas ten jest przeciwutleniaczem powszechnie występującym w tkankach roślinnych.Właściwości kwasu chloro genowegoNaukowcy zainteresowali się nim głównie ze względu na potwierdzoną przez wiele testów skuteczność działania w odchudzaniu i obniżone ryzyko efektu jo-jo. Analizowano m. in. obniżenie poziomu przyswajania glukozy do przewodu pokarmowego.

Kwas chlorogenowy wpływa na:

  • Zmniejszenie zawartości tłuszczu w organizmie. Obniża wchłanianie węglowodorów w przewodzie pokarmowym. Dzięki temu organizm może wykorzystać nagromadzone wcześniej zapasy tkanki tłuszczowej.
  • Poprawę metabolizmu. Dzięki temu wspiera walkę z cellulitem.
  • Neutralizację szkodliwego działania wolnych rodników.
  • Przyspieszenie usunięcia toksyn z organizmu.
  • Wspiera regulację ciśnienia i poziom cukru we krwi.


 

Zielona kawa - w filiżance czy w tabletkach?W sklepach można kupić zieloną kawę oraz tabletki odchudzające, które zawierają ekstrakt z jej ziaren. Kawa do picia najczęściej sprzedawana jest w zmielonej formie, przeznaczonej bezpośrednio do zalania i zaparzenia. Uznaje się ją za dużo zdrowszą odmianę pobudzających napojów. Reguła mówiąca o tym, że jeśli coś jest zdrowe, rzadko kiedy zachwyca podniebienie, niestety sprawdza się w tym przypadku. Koneserom tradycyjnej kawy może nie spodobać się jej kwaskowaty i cierpki smak.

W suplementach diety z zieloną kawą wykorzystuje się podwójny system odchudzania. Po pierwsze tabletki pobudzają metabolizm, który wpływa na utratę tkanki tłuszczowej, a po drugie zapobiegają nadmiernemu wchłanianiu tłuszczu. Do suplementów z zieloną kawą najczęściej dodawane są też inne składniki, np. zielona herbata, synefryna, zestawy witamin i minerałów – taki zestaw składników znajdziecie w produkcie Get Slim marki Noble Health. Skoncentrowane działanie ekstraktu wpływa dużo efektywniej na zdolność spalania tłuszczu.

www.odchudzanie.fit.pl

 PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl