Wiele osób marzy o pięknej sylwetce, nienagannej sprawności fizycznej i atrakcyjnej sylwetce. Ciężko to osiągnąć, prowadząc zabiegany tryb życia, w którym trudno wygospodarować czas tylko dla siebie. A jeżeli już uda się uzyskać zadowalający efekt, łatwo to zaprzepaścić. Poznaj nasz sposób na zgrabne ciało w smacznym wydaniu
2019-08-08 00:00
Udostępnij
Strategia na podtrzymanie zgrabnej sylwetki

Poranne rytuały

Bardzo wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki kawy. Jeżeli nie jesteś w stanie wykluczyć jej z porannego rytuału, to warto zrezygnować choć ze słodzenia jej cukrem. Takie połączenie obciąża system trawienny i nie sprzyja utrzymaniu zgrabnej sylwetki. Śmiało możesz jednak sięgnąć po miód czy ksylitol. To zdecydowanie zdrowszy sposób na dosłodzenie naszej małej czarnej. Alternatywnym rozwiązaniem - jeżeli zależy nam na pobudzeniu się - może być picie zielonej herbaty. Zawarta w niej teina – w porównaniu do kofeiny działa łagodniej i dłużej a jej spadek nie jest odczuwalny zbyt gwałtownie. Optymalnym i szybkim rozwiązaniem będzie też wypicie szklanki wody z dodatkiem cytryny – pobudzi to metabolizm do prawidłowego funkcjonowania. Zdrowych rozwiązań jest naprawdę sporo. Wystarczy wybrać to najlepsze dla siebie.

Najlepszy sposób na rozpoczęcie dnia

Śniadanie jest z pewnością najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Jego brak powoduje, że można czuć się osłabionym, mieć trudności z koncentracją. O poranku każda ekstra minuta snu jest na wagę złota, a to sprawia, że niektórzy rezygnują z jedzenia śniadania lub jedzą cokolwiek w pośpiechu. Jest to ogromny błąd, za który płaci się nie tylko złym samopoczuciem, ale także ucierpi na tym sylwetka. Niejedzenie śniadań sprawia, że organizm oszczędza energię i spowalnia metabolizm. Posiłki są trawione coraz wolniej a dostarczone kalorie zamiast być zużywane na bieżąco, magazynują się w postaci tłuszczu – więc sprzyja to tyciu. Dlatego codziennie przed wyjściem z domu warto wygospodarować chwilę, na to by zjeść coś pożywnego – co dostarczy nam energii do działania. Czy odpowiednie na pierwszy posiłek będą pączki, babeczki lub drożdżówki? Absolutnie nie. Nie zawierają w swoim składzie żadnych wartości odżywczych, lecz tzw. „puste kalorie”. Wpłyną jedynie negatywnie na sylwetkę, poza tym mogą być przytłaczające dla żołądka na czczo. Poczucie najedzenia po nich jest krótkotrwałe – a zawarty w nich cukier bardzo szybko się wchłania i równie drastycznie spada, powodując uczucie zmęczenia.

mixit2

Szybkie i pożywne rozwiązanie

Najlepiej będzie wybrać coś lekkiego, smacznego i czego przygotowanie zajmie nam tylko chwilę – co jest niezwykle istotne w codziennym, porannym pośpiechu. Świetną opcją są różnorodne płatki, z których każdy łasuch znajdzie te idealne dla siebie. Wakacyjną nowością są płatki marki Mixit „Do kąpielówek” – dostępne w dwóch wersjach – z dodatkiem i bez dodatku glutenu dla osób chorych na celiakię. W mieszance znajdują się płatki owsiane, które są pożywne i sycące. Dodane chipsy ryżowe, gryczane, płatki kukurydziane i kokosowe, nadają chrupkości i wzbogacają posiłek o wyjątkowy smak oraz żelazo i błonnik niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Wersja z dodatkiem glutenu zastąpiła słodzoną żurawinę - czarną porzeczką. Cały mix jest po brzegi naładowany owocami suszonej papai, liofilizowanej czarnej porzeczki, truskawki, maliny, które zawierają moc witamin A, B, B2, C, B6, D, E, K.  Całość jest naturalnie słodka mimo tego, że produkt nie zawiera ani grama cukru! Ma bardzo przejrzysty skład, w którym nie znajdziemy konserwantów i sztucznych barwników.

Teraz poranny posiłek będzie można skomponować bardzo szybko – jedynie z dodatkiem mleka lub wody. Wystarczy zalać wybrane płatki i jedzenie gotowe.

Zrób coś dla siebie

Kilka zmian w jadłospisie warto przemienić w stałe nawyki. Twoje ciało lekko je zniesie a sylwetka będzie wdzięczna. Wtedy bez obaw będziemy mogli rozebrać się do kąpielówek i kostiumów – i w pełni korzystać z uroków lata.