Czy życie w biegu i zdrowe odżywianie idą ze sobą w parze?

Szybkie tempo życia, natłok codziennych obowiązków i wyzwań często sprawiają, że zdrowe nawyki żywieniowe zostają w tyle. Stawianie na karierę zawodową, troska o rodzinę i bliskich, oraz niekończąca się lista "to do" sprawiają, że brakuje czasu na zadbanie o siebie, nie mówiąc już o czerpaniu przyjemności z życia. Paradoksalnie, to właśnie czas staje się naszym największym luksusem.
Aleksandra Załęska
2024-04-15 13:18
Udostępnij
Czy życie w biegu i zdrowe odżywianie idą ze sobą w parze?

Ograniczona możliwość zaplanowania i przygotowania domowych posiłków sprawia, że wiele osób zaniedbuje zdrowe nawyki żywieniowe, które są istotne dla naszego dobrego samopoczucia i prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Sprawdzone "lifehacki", które pomagają utrzymać równowagę między zdrowiem, a szybkim tempem codzienności:

  • Planowanie posiłków z wyprzedzeniem: Poświęć kilka minut wieczorem lub w weekend na przygotowanie harmonogramu posiłków na nadchodzące dni. Wybierz przepisy, które są proste i szybkie w przygotowaniu, a zarazem pełne wartości odżywczych. To pozwoli Ci zaoszczędzić czas, pieniądze, a także uniknąć pokusy sięgnięcia po niezdrowe przekąski kupione w pośpiechu.

  • Gotowanie większych porcji: Gotuj większe ilości kilku dań jednocześnie, a następnie zamrażaj je lub przechowuj w lodówce. Dzięki temu zawsze będziesz mieć zdrowe, domowe jedzenie pod ręką, a w razie nagłej potrzeby wystarczy je rozmrozić i podgrzać.

  • Regularne picie wody: Pamiętaj o regularnym piciu wody i zawsze miej ją przy sobie, aby uniknąć uczucia głodu spowodowanego pragnieniem.

  • Wykorzystanie gotowych półproduktów: Korzystaj z gotowych mieszanek sałat, mrożonych warzyw, obranych i pokrojonych owoców, czy gotowych protein mięsnych lub roślinnych, aby zaoszczędzić czas podczas gotowania. Eksperymentuj także z szybkimi i łatwymi przepisami na dania, jak smoothie, sałatki czy omlety, które można przygotować w kilka chwil.

  • Zabieranie ze sobą zdrowych przekąsek: Jeśli wiesz, że nie będziesz miał wystarczająco czasu na zjedzenie pełnowartościowego posiłku, zabierz ze sobą zdrowe przekąski, takie jak owoce, orzechy, jogurt grecki czy warzywa, aby uniknąć sięgania po przetworzone produkty ubogie w wartości odżywcze.

  • Inwestycja w sprzęt AGD ułatwiający gotowanie: Zainwestuj w garnek "wolnogotujący" lub multicooker, które są świetnym rozwiązaniem dla zabieganych osób. Dzięki nim możesz przygotować zdrowe dania, wrzucając składniki do urządzenia, a one będą gotować się przez kilka godzin, np. dzień wcześniej, podczas gdy zajmujesz się innymi sprawami.

Przyszłość żywienia w wygodnej formie!

Kolejnym, szybkim i wygodnym sposobem na dostarczenie sobie energii i odżywienia w pośpiechu jest nowy produkt od Bakomy - Maxi Meal. To pełnowartościowy posiłek w wygodnej butelce, który możesz zabrać ze sobą wszędzie. Dostępny jest w trzech wariantach smakowych: waniliowym, bananowym oraz słonego karmelu. Maxi Meal dostarcza aż 500 kcal, dzięki czemu stanowi praktyczne rozwiązanie dla osób pragnących zachować zdrowy tryb życia pomimo natłoku obowiązków. W jednej porcji znajduje się 26 niezbędnych witamin i składników mineralnych. Produkt nie zawiera glutenu, jest bogaty w błonnik oraz zawiera aż 34g białka. Ponadto nie zawiera dodanego cukru. Sięgając po Bakoma Maxi Meal, możemy być pewni, że dostarczamy naszemu organizmowi wszystko, czego potrzebuje.

Najważniejszy jest BALANS!

W pędzie codzienności, nie zapominajmy jednak o tym, jak ważne są prawdziwe, pełnowartościowe posiłki. Nic nie zastąpi ciepłego dania, przygotowanego ze świeżych produktów w domu. Chociaż nowoczesne rozwiązania, jak Maxi Meal od Bakomy czy inne wyżej wymienione propozycje, mogą być przydatne w pośpiechu, pamiętajmy, że kluczową rolę w naszym zdrowiu odgrywa to, co i jak jemy. Dlatego starajmy się traktować tego typu alternatywy jako zdrowe wyjście z sytuacji, a nie jako stały element naszego życia!