Czy opłaca się inwestować w folię ochronną na rower? Zobaczmy!

Nie da się ukryć: ukochany rower ma być nie tylko niezawodny pod względem technicznym. Równocześnie musi się po prostu podobać. Pojawianie się na lakierze odprysków i inne uszkodzeń potrafi być więc bardzo bolesnym doświadczeniem. Dlatego warto zastosować folię ochronną na rower! Czym jest i dlaczego to dzisiaj prawdziwy must have? Przekonajmy się!
Aleksandra Załęska
2024-03-13 13:36
Udostępnij
Czy opłaca się inwestować w folię ochronną na rower? Zobaczmy!

Czym jest folia ochronna na rower?

Rowery pomagają nam błyskawicznie przemieszczać się w różnych warunkach terenowych. Coraz częściej korzystamy z nich także przez cały rok. Odrobina przygotowania wystarczy, żeby pokonywać tysiące kilometrów na jednośladzie jesienią i zimą. Niestety są także w szczególny sposób narażone na oddziaływanie czynników zewnętrznych.

Zagrożeniem dla ram i innych elementów konstrukcyjnych są z jednej strony czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz, w tym kwaśne deszcze, śnieg, promieniowanie UV czy wahania temperatur. Z drugiej uszkodzenia mechaniczne. Nawet w trakcie spokojnej przejażdżki łatwo o odprysk powstały w wyniku odbicia drobnych kamyczków wyrzucanych np. spod własnych kół lub kół przejeżdżających w pobliżu pojazdów.


Folia do oklejania roweru pełni funkcję „drugiej skóry”: nakleja się ją bezpośrednio na elementy lakierowane i chroni je w sposób podobny do tego, jak szkła hartowane czy folie naklejane na ekrany naszych smartfonów.

Ochrona nie musi oznaczać rezygnacji z estetyki

Obawiasz się, że zastosowanie folii przełoży się negatywnie na wygląd Twojego ukochanego jednośladu? Wcale nie musi tak być. Wysoką wytrzymałość i funkcjonalność z dbałością o kwestie wizualne łączą w sobie

folie ochronne 4-bike.

Twój rower oklejony specjalistyczną folią będzie prezentował się znakomicie. Właściwie nikt nie musi wiedzieć, że stosujesz tego typu ochronę. Do wyboru pozostają folia matowa lub błyszcząca. Na dodatek możesz zdecydować, czy sięgniesz po charakterystyczne i ułatwiające montaż wycięcia w stylu Backbone, czy wolisz standardowe podejście.

Nie musisz oklejać folią ochronną na rower całego pojazdu: równie dobrze możesz ograniczyć się wyłącznie do najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów. Do dyspozycji pozostają również folie z grafikami, a także opcja stworzenia indywidualnego projektu, który zagwarantuje, że Twój jednoślad będzie po prostu unikalny.

Dostosuj folię do swojego roweru

Aby folia do oklejania roweru spełniała swoją funkcję, musi być jak najlepiej dostosowana do Twojego pojazdu. W ofercie sprawdzonych dostawców znajdziesz więc produkty stworzone z myślą o konkretnych rodzajach jednośladów. Przykładowo: folia ochronna na rower szosowy będzie znakomicie dopasowana do „anatomii” szos i graveli. Folia ochronna na rower MTB powstała natomiast z myślą o ich budowie oraz wyjątkowych zagrożeniach, z jakimi zwykle spotykają się tego typu rowery w swoim naturalnym środowisku.

Samoregenerująca się folia ochronna na rower – czym jest?

Obawiasz się, że inwestycja w folię ochronną na rower nie ma sensu, bo materiał szybko ulegnie zniszczeniu? Dzięki zastosowanej technologii folia jest bardzo odporna na oddziaływanie czynników zewnętrznych i będzie stanowić trwałą powłokę ochronną zabezpieczającą lakier. Poza tym możesz także sięgnąć po specjalne folie do oklejania roweru posiadające samoregenerujące właściwości. Tego typu materiał jest zdolny do odtworzenia się w przypadku wystąpienia na jego powierzchni drobnych rys. Zyskasz więc pewność, że folia będzie Ci wiernie służyć i znakomicie się prezentować przez bardzo długi czas!