fit.pl mobile logo


Jak przygotować rower do trudnych warunków pogodowych?

Jazda na rowerze jest przyjemnością i to fakt niezaprzeczalny. Jednocześnie, aby móc się nią cieszyć trzeba pamiętać, jak ważne jest właściwe przygotowanie jednośladu. Dziś przedstawimy Wam zasady, jak przygotować rower do trudnych warunków pogodowych i zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Jak przygotować rower do trudnych warunków pogodowych? Zacznijcie od czyszczenia

Złe warunki atmosferyczne tak naprawdę zdarzają się niezależnie od pory roku, choć zdecydowanie częściej jesienią. Nie oznacza to jednak wcale, że musicie rezygnować z wycieczek rowerowych. Wystarczy tylko pamiętać, by właściwie przygotować jednoślad i odpowiednio go zabezpieczyć, w efekcie czego jazda stanie się w pełni bezpieczna i maksymalnie komfortowa. Na początek należy zadbać o konserwację roweru. Oznacza to, że należy go dokładnie wyczyścić z zalegającego brudu. Konieczne jest przemycie łańcucha. Do tego celu najlepiej użyć benzynę ekstrakcyjną i szmatkę bawełnianą. Bardzo ważne jest również przesmarowanie, ale nie tylko zębatek, lecz również linek hamulcowych, piast oraz pedałów. Nie zapomnijcie jeszcze o sprawdzeniu, czy hamulce są czułe. Można dodatkowo usunąć luzy, a na końcu sprawdzić przerzutki. Czy wtedy rower gotowy jest już do jazdy w każdych warunkach? Jeszcze nie, gdyż...      

Oświetlenie ma znaczenie. Jak przygotować rower do trudnych warunków pogodowych?

Odpowiednie oświetlenie roweru zapewnia bezpieczeństwo w końcu wpływa na widoczność. Jednak jesienią i zimą dni są krótsze, a to oznacza, że z owego oświetlenia będzie się korzystać zdecydowanie częściej. Jak przygotować rower na jesień? Tutaj znaczenie mają zarówno lampki rowerowe przednie, jak i tylne. Nie można jeszcze zapominać o ich mocy. W tym przypadku dobrze sprawdzają się lampki ze snopem światła wynoszącym 500 lumenów, choć jeszcze większe bezpieczeństwo zapewnią lampki o mocy wynoszącej 1000 lumenów. Jeżeli zastanawiacie się, czy lepiej wybrać oświetlenie zasilane z dynama, czy posiadające wbudowany akumulator bądź na baterie, to trzeba przyznać, że każde ma swoje zalety. Jeżeli wybierzecie oświetlenie zasilane bateriami, to rzecz jasna musicie pamiętać, aby wozić baterie zapasowe. Natomiast w przypadku oświetlenia na akumulator zawsze trzeba dopilnować jego naładowania. Poznajcie także 7 rad dotyczących jazdy na rowerze jesienią.  

Błotniki i opony - dlaczego są tak ważne?

Jak przygotować rower do wycieczki rowerowej i trudnych warunków atmosferycznych? Oczywiście trzeba pamiętać o błotnikach. Nie tylko pozwalają uniknąć zabrudzenia odzieży, ale chronią też podzespoły przed wodą czy błotem, które mogłyby spowodować ich korodowanie. Zatem Wasz jednoślad powinien być wyposażony w błotniki i to niezależnie, czy wybieracie się na krótką lub dłuższą wycieczkę, czy rower jest Waszym środkiem transportu do pracy. Nie można jeszcze zapominać o oponach. Muszą być one w dobrym stanie technicznym. Do tego należy zwrócić uwagę na sam profil. Opony terenowe są trafnym wyborem, jeżeli poruszacie się nie tylko po asfaltowych drogach. Posiadają one grubszy bieżnik, który zwiększa przyczepność, a więc także bezpieczeństwo. Szeroka opona ma większą masę, a przy tym stawia większy opór. Jeżeli nie zamierzacie rezygnować także z jazdy zimą, to pamiętajcie, by dobrać opony zimowe, które wyposażone są w kolce, a przy tym posiadają szerszy bieżnik.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, jak przygotować rower do wycieczki rowerowej, to sprawdźcie porady dotyczące czyszczenia i konserwacji roweru. To uniwersalne wskazówki, dzięki którym zadbacie o wszystkie podzespoły.   

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl