Bezpłatne konsultacje w ZUS-ie dla seniora

Jak złożyć wniosek o rentę lub emeryturę? Co zrobić, by ubiegać się o wcześniejszą emeryturę, czy jak obliczyć swój kapitał początkowy? Tego między innymi będzie można się dowiedzieć biorąc udział w bezpłatnym spotkaniu „Vademecum spraw urzędowych - ZUS”
fit.pl
2012-09-05 00:00
Udostępnij
Bezpłatne konsultacje w ZUS-ie dla seniora
W najbliższy poniedziałek (13 sierpnia) we wrocławskim oddziale ZUS przy ul.Pretficza11we Wrocławiu na wszystkich chętnych czekać będą specjaliści, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania związane ze składkami emerytalnymi i rentowymi. - Nasi eksperci zajmą się każdym przypadkiem indywidualnie. Wytłumaczą także, jak korzystać z Bezpłatnej Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

senior ZUS2

Dzięki któremu bez wychodzenia z domu można sprawdzić swoje dane zgromadzone w ZUS oraz mieć dostęp do wszelkich usług świadczonych przez nasz zakład – opowiada Iwona Kowalska, rzeczniczka wrocławskiego oddziału ZUS-u. Spotkanie zorganizowane zostanie w ramach programu „Dolnośląski Senior w Formie”. – Wiemy, że kwestie związane z tego typu świadczeniami budzą wiele pytań i wątpliwości wśród Seniorów. Dlatego postanowiliśmy zorganizować takie zajęcia.

Wierzymy, że dzięki nim kwestie do tej pory zawiłe staną się bardziej zrozumiałe – mówi Ewa Nieckarz, ze Stowarzyszenia Forum Medicum, koordynatora programu „Dolnośląski Senior w Formie”.

„Vademecum spraw urzędowych – ZUS” rozpocznie się 13 sierpnia o godz. 13.00 i potrwa godzinę. Udział w nim jest bezpłatny, nie trzeba się też wcześniej zapisywać.

www.senior.fit.pl