Biegają, są w formie i jeszcze biją rekordy – mowa o dwóch seniorach, rekordzistach. Hinduski maratończyk 100-letni Fauja Singh oraz 80-letni Kanadyjczyk Ed Whitlock, to żywe potwierdzenie zasady zdrowego stylu życia: im więcej ćwiczysz, tym dłużej żyjesz
fit.pl
2014-04-14 00:00
Udostępnij
Biegowe rekordy seniorów!
fauja-singh1Miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa w wieku stu lat? Niemożliwe staje się faktem. 100 letni Fauja Singh jest najstarszym na świecie maratończykiem, któremu udało się osiągnąć imponujące wyniki w biegach a przede wszystkim w tak poważnym wieku ukończyć dystans 42km i 195m.

Tego wyczynu dokonał podczas Maraton, który odbył się w 16 października w Toronto.

Ten wyjątkowy wyczyn to bynajmniej nie ukoronowanie sportowej kariery, ale w sumie ósmy maraton 100-latka. Fauja Singh, przyznaje, że ma jeszcze w planach udział w sztafecie niosącej znicz olimpijski przed Igrzyskami w Londynie.

Maratończyk jest w doskonałej formie dzięki codziennym treningom. Brytyjski rekordzista zaczął karierę 11 lat temu, po śmierci żony i syna. Pierwszy rekord ustanowił podczas maratonu w Toronto w 2003 roku. Obecny rekord to jest także kolejnym wpisem do Księgi rekordów Guinnessa.

Również podczas tego samego maratonu 80-letni Kanadyjczyk, Ed Whitlock ustanowił rekord Świata w seniorskiej klasyfikacji wiekowej pokonując dystans maratonu w czasie 3:15.

Receptą na tak doskonała formę w dojrzałym wieku senioralnym jest przede wszystkim ruch, ale również radość życia, wolność od stresu i otaczanie się pozytywnymi ludźmi, jak podkreślają zaawansowani wiekiem biegacze.

www.senior.fit.pl