Hiroshi Hoketsu – najstarszy japoński olimpijczyk

Biznesmen, wielbiciel sportu, marzyciel. Hiroshi Hoketsu pomimo senioralnego wieku nie myśli o emeryturze, wręcz przeciwnie stale realizuje swoje marzenia i aktywnie bierze udział w imprezach sportowych. Obecnie zmagania 71-letniego Japończyka mogliśmy podziwać podczas Igrzyskach Olimpijskich w Londynie
fit.pl
2012-08-06 00:00
Udostępnij
Hiroshi Hoketsu – najstarszy japoński olimpijczyk
hoketsuJuż jako dziecko  fascynował się sportem, ale to właśnie konie i sportyz z nimi związane zdominowały jego pasje i zainteresowania. Po raz pierwszy zmierzył się w starcie w Igrzyskach w 1964 roku , gdzie w konkursie skoków przez przeszkody zajął 40 miejsce.

Kiepski wynik nie zniechęcił go do dalszego uprawiania sportu i dlatego dzięki wielkim marzeniom i ciężkim treningom udało mu się zdobyć 5 tytułów mistrza Japonii w tej dyscyplinie.

W wieku 67 podjął kolejną próby występu, tym razem w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, gdzie wystartował w konkurencji ujeżdżania koni. (Problemy ze wzrokiem spowodowały, że musiał zakończyć swoją przygodę ze skokami przez przeszkody).

Podczas rywalizacji w Pekinie zdobył 35. miejsce i udowodnił, że jest jak wino. Im straszy tym, lepszy.

Także podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich Hoketsu postanowił reprezentować swój kraj w konkurencji ujeżdżania koni. W Londynie okazał się najstarszym olimpijczykiem i zajął 17. miejsce wśród 25 startujących zawodników, poprawiając tym samym swoje poprzednie wyniki.

Jak będzie za 4 lata? Hoketsu oczywiście nie zamierza zakończyć swojej sportowej kariery, deklarując udział w kolejnych igrzyskach, w Rio Je Janeiro. Będzie wówczas 75-letnim zawodnikiem i z pewnością pobije dotychczasowego rekordzistę  Szweda, Oscara Swahna, który 1920 roku wystartował, w igrzyskach, mając 72 lata.

Szwed zapisał się w historii nie tylko jako najstarszy uczestnik igrzysk,  ale także zdobywca srebrnego medalu w strzelectwie.

Recepta Japończyka za świetną formę, kondycję i chęć ciągłej rywalizacji sportowej? Pasja, miłość do koni oraz radość życia, którą można czerpać z każdej chwili!

m.k

www.senior.fit.pl