Dynamika naszego życia i zawrotny postęp generują coraz to nowe udogodnienia w naszej rzeczywistości.  Jednak drugi biegun szalonego rozwoju to choroby naszej cywilizacji takie, jak ból kręgosłupa. Czy można go pokonać?  
fit.pl
2010-07-07 00:00
Udostępnij
Jak pokonać ból?
Z roku na rok statystyki wyglądają coraz gorzej. Ból kręgosłupa dotyka coraz większe rzesze ludzi. Co więcej, ból ten często utrzymuje się tygodniami, a nawet miesiącami.  Brak precyzyjnej diagnozy, bezskuteczne terapie i nieprzynoszące poprawy zabiegi wywołują u wielu ludzi poczucie beznadziei i utratę wiary w zmianę sytuacji.  Bezradni pacjenci zamiast walczyć z przyczyną bólu, uczą się z nim żyć, aplikując sobie środki przeciwbólowe. Czy tak być musi?

Przede wszystkim warto podkreślić, że obecny poziom rozwoju technik diagnostycznych pozwala już precyzyjnie dookreślić wiele,  nieznanych wcześniej przyczyn bólu kręgosłupa i dopasować adekwatnie do potrzeb właściwą terapię. Często wystarczają kombinacje metod medycyny naturalnej,  nakłuwanie, elektroterapia oraz specjalnie dobrana terapia ruchowa. Co więcej, dokładna diagnoza często pozwala wyeliminować interwencję chirurgiczną.

Gdzie zatem się udać, gdy boli kręgosłup, by otrzymać fachową diagnozę i szansę na pozbycie się dolegliwości?  Specjalistyczne Centrum Leczenia Chorób Kręgosłupa założone przez dr Krafta w Wiedniu, które właśnie otworzyło swoją filie w Warszawie to miejsce,  gdzie można nie tylko uzyskać wnikliwą diagnozę, ale i podjąć kompleksowe leczenie kręgosłupa. Rozwinięte tam koncepcje diagnostyki umożliwiają dogłębna analizę problemu  i identyfikację uszkodzonej struktury, która odpowiada za wywołanie bólu. Źródło bólu może być bardzo różne. Począwszy od wypadnięcia jądra miażdżystego,  poprzez zużycie małych stawów kręgosłupa, podrażnienie nerwów, zapalenia, czy wzmożoną pracę mięśni.

Dobra diagnoza to początek. Teraz najważniejsza jest skuteczna terapia. Podstawowe działanie to eliminacja bólu, a następnie zapobieganie jego nawrotom.  Zaletą Specjalistycznego Centrum Leczenia Chorób Kręgosłupa jest indywidualne podejście do każdego pacjenta i działanie w oparciu o konkretny przypadek.

Przyczyn bólu kręgosłupa jest bardzo wiele. Najczęstszą z nich jest uszkodzenie krążka międzykręgowego, czyli dysku, który pełni funkcję amortyzatora,  umożliwiającego ruchy poszczególnych kręgów składających się na ruch całego kręgosłupa. Uszkodzenie dysku następuje w wyniku powtarzających się przeciążeń.  Jednakże powodów ostrego bólu w plecach jest o wiele więcej i niekiedy są one bardzo złożone. Z wiekiem na przykład, małe stawy kręgosłupa zużywają się,  szczególnie w odcinku lędźwiowym. W przypadku artrozy stawów międzywyrostkowych, niezbędne są celowane infiltracje stawu lekami przeciwbólowymi i przeciwzapalnymi.

Najważniejsze to powierzyć kręgosłup w ręce ekspertów, którzy dokładnie rozpoznają problem i dopasują stosowną do niego terapię.  Właśnie tego możemy oczekiwać w Specjalistycznym Centrum Leczenia Chorób Kręgosłupa, które bazując na wieloletnim doświadczeniu  i najnowocześniejszych osiągnięciach medycyny charakteryzuje się indywidualnym podejściem do pacjenta. A co najważniejsze, udowadnia, że ból kręgosłupa naprawdę można wyeliminować.

Vertbralia

http://vertebralia.kei.pl/