Dopadło Cię przeziębienie - walcz z nim masażem! Naukowcy dowodzą, że regularny masaż pomaga pozbyć się typowych objawów infekcji i skutecznie wzmacnia organizm  
fit.pl
2011-02-21 00:00
Udostępnij
Masaż w profilaktyce infekcji
senior masaz2Masaż to świetny sposób na bolący kręgosłup, stres, napięcie mięśni i spadek formy, okazuje się jednak, że jest to także skuteczna forma walki z przeziębieniem i infekcją.

Dzięki np. intensywnemu masażowi szwedzkiemu wyraźnie podnosi się poziom limfocytów we krwi, co pozwala nie tylko organizmowi bronić się przed atakiem wirusów i bakterii, ale także obniżyć poziom hormonu stresu - przyczynę wielu dolegliwości i chorób.

Podczas badań nad wpływem masażu w amerykańskiej klinice Ceders-Sinai okazało się, że seria relaksujących masaży uodparnia pacjenta na wiele postaci grypy i przeziębień. Dlatego osoby, które często chorują i narzekają na brak odporności, prócz tradycyjnych metod i suplementacji diety powinniy regularnie poddawać się leczniczemu dotykowi.

Badania nad wpływem masażu na zdrowie człowieka nadal są prowadzone, jednak jak wynika z obserwacji już pojedynczy masaż wzmacnia organizm i pomaga bronić się przed wirusami i infekcjami.

Niezależnie od formy masażu, którą wybierzemy jest to niezawodna inwestycja w zdrowy styl życia i warto, by znalazł swoje miejsce wśród wszystkich zdrowych nawyków.

Masaż w domu, masaż w SPA

Wiadomo, że najlepszy masaż czeka Cię w profesjonalnym salonie odnowy biologicznej lub SPA, gdzie fizjoterapeuci fachowo zajmą się Twoim ciałem, tymczasem jeśli Twój budżet jest skromny, a Ty chcesz na co dzień doświadczyć przyjemności jaką daje masaż, warto poznać kilka technik masażu, by samodzielnie wykonać go w domu a także nakłonić do jego nauki bliskie osoby.

Z pomocą w domowym zaciszu przychodzą urządzania i przyrządy do masażu, które pozwalają odstresować się, pozbawić napięcia oraz rozgrzać mięśnie. Masażery, rolki masujące, poduszki do masażu świetnie sprawdzają się w domu a ich zaletą jest dostępność w każdej wolnej chwili - mogą one stanowić dodatek do masażu tradycyjnego oraz  jego różnych odmian.

www.senior.fit.pl