Pierwsza pomoc dla zniszczonych włosów

Gorący strumień powietrza suszarki, nieodpowiednio obrana farba lub płyn do trwałej ondulacji przyczyniają się do zniszczenia struktury  włosów. Możesz powrócić ich piękny wygląd, stosując odpowiednie preparaty pielęgnacyjne
fit.pl
2014-03-12 00:00
Udostępnij

799C44B1E7ED35714F1D5748A41D9WŁOSY PRZESUSZONE
Kiedy warstewka sebum (warstewka tłuszczu) jest zbyt cienka, włosy łamią się, kruszą i elektryzują. Należy je wtedy odpowiednio nawilżyć, stosując praparaty zawierające żelazo, krzem, miedź, potas, olejki mineralne i oczywiście witaminę E. Związki te ułatwiają skórze głowy uzupełnienie utraconych zapasów wody i tworzą na ich powierzchni filtr ochronny.

WŁOSY O ROZDWAJAJĄCYCH SIĘ KOŃCÓWKACH
Rozdwojona końcówka jest objawem pęknięcia włosa, które występuje przy nadużywaniu suszarki lub lokówki. Jednym ze sposobów, na tę "dolegliwość" jest regularnie ich podcinanie. Aby tego uniknąć można stosować tzw. oliwki natłuszczające (nie pozostawiają tłustego nalotu), które scalają końce włosa dzięki zawartym w nich proteinom. Natychmaistowy efekt daje również stosowanie środków z keratyną, która jest głównym budulcem włosa.

WŁOSY PO FARBOWANIU I ONDULACJI
Takie zabiegi prowadzą do zniszczenia łusek włosa. Włosy po zabiegach zmiany koloru pozbawione są wody, keratyny i odporności na promieniowanie UV. Niezbędne dla regeneracji są również oleje jojoby oraz kiełki pszenicy.

WŁOSY MATOWE

Włosy tarcą połysk na skutek nadużywania lakierów i żeli oraz poddawania ich silnemu działaniu słońca. Stają się matowe również zimą, kiedy są niedotlenione z powodu szczelnego zakrywania ich czapkami. Jedynym sposobem na przywrócenie im blasku jest stosowanie preparatów z ceramidami i witaminą B5.

www.fit.pl