Senioralia 2011: bądź aktywnym seniorem na Mazowszu

Dyskusje panelowe, prezentacja ofert uniwersytetów trzeciego wieku oraz porady policji i możliwość przeprowadzenia badań zdrowotnych czekają na mazowieckich seniorów podczas Senioraliów 2011
fit.pl
2011-10-21 00:00
Udostępnij
Senioralia 2011: bądź aktywnym seniorem na Mazowszu
happy-senior(1)Dwudniowa impreza odbędzie się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim i gmachu Biblioteki Narodowej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

W ubiegłych latach akcja prowadzona była w Warszawie. Tym razem organizatorzy chcą dotrzeć do grona mazowieckich seniorów. Wśród atrakcji przygotowanych dla najstarszych pojawią się dyskusje panelowe o ich problemach i sposobach promowania uniwersytetów trzeciego wieku, które przedstawią swoją ofertę.

W programie również przegląd zespołów teatralnych, kabaretowych, tanecznych i chórów działających przy mazowieckich uniwersytetach trzeciego wieku oraz spotkanie z przedstawicielami policji.

Służby mundurowe będą udzielać porad, co zrobić, by nie paść ofiarą przestępstwa oraz zachęcać najstarszych do działań w ramach skutecznej pomocy sąsiedzkiej.
 
Przewidziano także spotkania z dietetykami oraz możliwość wykonania badań – densytometrycznego z kości przedramienia oraz poziomu cukru we krwi. W ramach promowania aktywności fizycznej - pokaz Nordic Walking. Impreza odbędzie się w gmachu Biblioteki Narodowej oraz na terenie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie zaprezentowany zostanie wernisaż prac plastycznych słuchaczy mazowieckich uniwersytetów trzeciego wieku. Wystawa będzie eksponowana przez miesiąc. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.senioralia.pl.
 
Senioralia to impreza cykliczna, organizowana od 2008 r. dla osób starszych przez Fundację Towarzystwo Demokratyczne Wschód. Pierwsze 3 edycje obejmowały wyłącznie Warszawę. Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Mazowsza do większej aktywności po przejściu na emeryturę. W zeszłorocznej edycji udział wzięło blisko 3 tys. osób.

www.senior.fit.pl