Centrum Inicjatyw Senioralnych w styczniu 2014 roku zainaugurowało kampanię informacyjną pn. „Seniorze, masz wybór!”. Kampania ma na celu zaproszenie osób starszych do zwrócenia uwagi na sposób, w jaki spędzają czas wolny, a także zachęcić do wyboru aktywności zgodnie z własnymi zainteresowaniami i predyspozycjami
fit.pl
2014-01-14 00:00
Udostępnij
Seniorze masz wybór!
atywni seniorzy dolnoslaskieDzięki kampanii „Seniorze, masz wybór” osoby w wieku emerytalnym zyskają kompleksową wiedzę na temat możliwości podejmowania różnego typu aktywności, zmieni się zarazem społeczny obraz osób w okresie późnej dorosłości – w spotach, przygotowanych na potrzeby kampanii, ukazane są bowiem cztery osoby, które z dwóch alternatyw wybierają życie aktywne, rozwijają swoje zainteresowania i pasje.

Nie ma nic złego w spędzaniu czasu wolnego w domu, przy książce i herbacie. Nie ma nic złego w rozwiązywaniu krzyżówek. Nie należy jednak dopuścić do tego, by osamotnienie, smutek i monotonia odebrały seniorom radość z życia.

Kiedy przechodzimy na emeryturę warto, abyśmy zaaranżowali swój czas w nowy, ciekawy sposób. Zamienili aktywność zawodową, na aktywność społeczną. Przyjaciół z pracy na towarzyszy podróży, spotkań filmowych lub brydżowych. Pustkę grafiku na pełnię dobrego tygodnia, w którym znajdziemy czas na spotkania z rodziną, przyjaciółmi, rozwój zainteresowań i odpoczynek.
Dlatego też zapraszamy seniorów młodszych i starszych, ale i przyjaciół, dzieci i wnuki do Centrum Inicjatyw Senioralnych. Można tu skorzystasz z bazy inicjatyw proseniorskich zawartej w Punkcie Informacji, pracownicy Centrum chętnie pomożemy zorientować się w programie wydarzeń, wspólnie zaplanujemy wolny czas, wskażemy miejsca, w których znaleźć można nowych znajomych z podobną pasją i ciekawością świata.

W ramach kampanii stworzono cztery spoty, które można zobaczyć na stronie kampanii.  Dzięki spotom zachęcamy seniorów do poznania Bożeny, Oli, Mity i Zbyszka. Bożena wybrała dla siebie jogę, Ola - zwiedzanie Poznania z przyjaciółmi, Mita - dzielenie się opowieściami przy kawiarnianym stoliku, a Zbyszek - filmy o starym Poznaniu w towarzystwie podobnych jemu miłośników kina. Cała czwórka, zanim odwiedziła nasze Centrum, spędzała czas samotnie, w domu. I nadal lubi czasem zaszyć się pod kocem lub w fotelu, przy kawie i ulubionym serialu. Ale wszyscy oni też wiedzą już, że mają wybór. I chętnie z niego korzystają.  W rolę bohaterów kampanii wcielili się wolontariusze i przyjaciele Centrum Inicjatyw Senioralnych, na co dzień osoby bardzo aktywne, swoją postawą, życiową energią i humorem zachęcające rówieśników do smakowania życia i korzystania z bogatej oferty wydarzeń przygotowanych z myślą o seniorach w naszym mieście. 

W ramach kampanii informacyjnej "Seniorze, masz wybór!" przygotowano również plakaty (można je odebrać w siedzibie CentrumIS, przyczyniając się równocześnie do promowania idei aktywnego życia na emeryturze), jak również ulotkę informacyjną i kalendarzyk na 2014 r.

www.senior.fit.pl