Na specjalnej konferencji w Centrum Prasowym PAP przedstawiono międzynarodowe zawody Warmia Mazury Senior Games 2012. To pierwsze w Polsce i unikalne w skali świata zawody sportowe dedykowane pokoleniu 50+, które rozegrane zostaną od 10 do 16 września 2012 roku na obiektach sportowych Olsztyna, Iławy, Lidzbarka Warmińskiego, Ornety i Naterek  
fit.pl
2012-04-03 00:00
Udostępnij
Warmia Mazury Senior Games 2012
Inicjatorem i organizatorem projektu jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas konferencji przedstawiono także ambasadora projektu, którym został legendarny lekkoatleta Jacek Wszoła.

Region Warmii i Mazur, który w ubiegłorocznym światowym plebiscycie na 7 Nowych Cudów Natury znalazł się w gronie 14 najpiękniejszych miejsc na ziemi, będzie gościł sportowców-seniorów z całego świata. Projekt skierowany jest zarówno do byłych profesjonalistów, jak i do sportowców-amatorów. Jedynym warunkiem uczestnictwa w zawodach jest ukończenie 50 lat (40 w przypadku piłkarzy). Rywalizacja odbywać się będzie w 11 wybranych dyscyplinach rozgrywanych na nowoczesnych obiektach sportowych województwa warmińsko-mazurskiego:

- Olsztyn - pływanie, żeglarstwo, piłka nożna, brydż sportowy;
- Lidzbark Warmiński - lekkoatletyka, tenis stołowy;
- Iława - piłka siatkowa halowa, siatkówka plażowa, tenis ziemny;
- Orneta - badminton;
- Naterki - golf.

"Zawody Warmia Mazury Senior Games 2012 są naszą odpowiedzią na wciąż rosnące wymagania seniorów prowadzących ciekawe, aktywne życie, poszukujących różnorodnych możliwości samorealizacji i aktywnie włączających się w działalność społeczności lokalnych w dziedzinie sportu, zdrowia i rekreacji - mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Nasze województwo to pierwszy region w Polsce, który proponuje czytelną ofertę dla aktywnych osób w wieku 50+. Turniej jest też odpowiedzią na inicjatywę Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej o ustanowieniu w 2012 roku Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych" - dodaje marszałek Protas.

"Czasu nie da się oszukać, ale dzięki aktywności fizycznej nadal możemy być młodzi duchem - dodaje Jacek Wszoła. - Dlatego jestem dumny, że mogę wspierać i pomagać w promocji zawodów Warmia Mazury Senior Games 2012, imprezy skierowanej do mojego pokolenia, która doskonale wpisuje się w bliską mi ideę powszechnego uprawiania sportu niezależnie od tego, czy było się kiedyś mistrzem olimpijskim, czy też uprawiało się sport amatorsko" - dodaje Wszoła.

Szczegółowe informacje o projekcie znaleźć można na stronie: http://www.SeniorGames2012.org.

Źródło: Serwis Informacji Zleconych PAP

www.senior.fit.pl