Zioła sprzymierzeńcami w walce z klimakterium

Zioła od wieków są najlepszymi naturalnymi środkami, leczącymi. Ziołolecznictwo, dziś także doceniane przez medycynę w wielu przypadkach pomaga łagodzić i leczyć różne schorzenia, także objawy i niedogodności kobiecej menopauzy  
fit.pl
2010-08-10 00:00
Udostępnij
Zioła sprzymierzeńcami w walce z klimakterium
history-of-herbal-medicine s600x600Zioła mogą być nieocenionym lekarstwem w walce z nadmierną potliwością, uderzeniami gorąca oraz wahań nastojów.


Na uderzenia gorąca, zarówno te dokuczające w nocy jak i w dzień pomocne są olej z czarnej porzeczki, dzięgiel chiński, wąkrotka azjatycka, a na uspokojenie organizmu i dobry sen doskonałe będą rumianek, waleriana lub popularna melisa.


Z powodu niedoboru hormonów, zwłaszcza estrogenów, dokuczają ci gwałtowne zmiany nastoju i spadek formy psycho-fizycznej. Na takie dolegliwości najlepsze będą: koper włoski, pluskwica groniasta, lukrecja, malina, szałwia a także koniczyna.

Dodatkowo znany z licznych właściwości zdrowotnych żeń-szeń doda Ci energii i przywróci równowagę organizmu a także poprawi koncentrację.


herbatka(1)Jeśli nie lubisz niektórych ziół przyjmować pod postacią tradycyjnego naparu lub herbatki, warto dołączyć  - świeże do różnych potraw. Szałwia, owoce maliny i lukrecja świetnie nadają się jako dodatek do sałatek i przekąsek.

Pomoc w łagodzeniu objawów menopauzy prócz ziół zapewnią Ci: ruch, dieta bogata w produkty na bazie soi, oraz zdrowy styl życia.

 

www.fit.pl