Tak jak latem potrzebujemy chronić skórę przed słońcem, tak zimą zadbać powinniśmy szczególnie o te partie ciała, które narażone są na kontakt z zimnym powietrzem oraz z wysuszającym skórę sztucznie ogrzewanym powietrzem.  Jak zadbać o usta, by w blasku jesiennego słońca prezentowały się kusząco?
fit.pl
2013-10-28 00:00
Udostępnij
Chroń usta jesienią
lips redWydatne, pełne, o seksownym kształcie – by właśnie tak usta zachęcały do pocałunku, trzeba przygotować je na atak zimna, suchego powietrza, wiatru i ogrzewanych pomieszczeń. Ich delikatna skóra wymaga równie częstej i systematycznej pielęgnacji, jak inne części ciała. Choć usta są naszą wizytówką, często zapominamy o tak podstawowej ochronie jaką daje np. codzienna, nawilżająca pomadka z filtrem.

Usta, ze względu na brak gruczołów łojowych, na zimnie i wietrze szybko pierzchną, stają się przesuszone, tracą naturalny, różany kolor, a ponadto wyglądają nieestetycznie i wywołują niemiłe uczucie ściągnięcia.


Jesienno-zimowe SOS dla naszych ustlips honey2Podstawowym krokiem, by uzyskać kuszący wygląd jest codzienne nawilżanie.W drogeriach i aptekach wybieraj te błyszczyki, balsamy i pomadki, kótre zawierają składniki nawilżająco-natłuszczające - woski owocowe, oliwę oraz filtry przeciwsłoneczne, pamiętajmy, że choć słońca coraz mniej, promienie UVA i UVB także jesienią i zimą mogą niekorzystnie wpływać na skórę.
  • Raz w tygodniu warto pomyśleć o złuszczaniu naskórka, czyli o peelingu. Drobne ziarna i delikatny masaż pobudzi krążenie oraz zmieni kolor ust. Po wykonaniu peelingu warto nałożyć odżywczy balsam do ust (w formie pomadki lub kremu), który głęboko odżywi skórę.
  • Wieczorny masaż szczoteczką do zębów o miękkim włosiu to także doskonały pomysł na pobudzenie ust. Kilka minut więcej w łazience może zdecydowanie poprawić ich wygląd i kondycję.
  • Domowa apteczka kryje wiele doskonałych specyfików, które zbawiennie wpływają na nasze ciało. Miód jest nie tylko pysznym i zdrowym  produktem spożywczym, ale także balsamem na suche usta i ciało! Już niewielka ilość nałożona na usta, to słodka kuracja odżywcza, którą możesz sobie fundować bez ograniczeń. W drogeriach i aptekach znajdziesz także pomadki i balsamy  z dodatkiem miodu i mleka - sprawdzają się właśnie w czasie zimy i jesiennej słoty.
  • Generalna zasada podczas jesienno-zimowej aury – nie oblizuj i nie obgryzaj skórek ust! Pod wpływem zimna i wiatru szybko stają się suche i nieestetyczne.

www.uroda.fit.pl