Suszarka i prostownica oraz częste mycie włosów nie służy zdrowemu i pięknemu wyglądowi.  Wiemy o tym dobrze, a mimo to nie umiemy się pohamować. Najwyższa pora oduczyć się tych szkodliwych, często wieloletnich  przyzwyczajeń
fit.pl
2012-04-30 00:00
Udostępnij
Co szkodzi urodzie?
O gładkiej skórze, lśniących włosach i mocnych paznokciach marzy każda z nas i robi wszystko, żeby tak było, czasem za dużo. Tak trudno opanować się, żeby nie zdrapać krostki czy zrezygnować z użycia suszarki do włosów, kiedy rano liczy się każda minuta. Drogie, regeneracyjne czy nawilżające kosmetyki, suplementy diety i domowe zabiegi nic nie pomogą, jeśli nadal będziemy praktykować pozornie pielęgnacyjne nawyki.

Kąpiel w wannie – to jeden z najprzyjemniejszych i najskuteczniejszych sposobów, żeby się odprężyć zwłaszcza jesienią i zimą, ale zbyt długie leżenie w wannie z gorącą wodą ma niekorzystny wpływ na skórę – powoduje pękanie naczynek krwionośnych sprzyja pojawianiu się pajączków. Skóra traci swój płaszcz ochronny przez co wysusza się, traci elastyczność i szybciej się starzeje. Wylegiwanie się w wannie ogranicz do dwóch razy w tygodniu i pamiętaj o kosmetykach nawilżających do i po kąpieli.

Opalanie – brązowe ciało jest bardziej atrakcyjne, ale trzeba opalać się z głową; intensywna ekspozycja na słońcu prowadzi do podrażnień, oparzeń, alergii, a także przyspiesza starzenie się skóry i uwidacznia zmarszczki. Nie zażywaj kąpieli słonecznych w godzinach południowych, kiedy słońce jest najbardziej niebezpieczne, nawet jeśli jest za chmurami, używaj krem z filtrami.

2(1)

[-------]

Wyciskanie pryszczy – sprzyja roznoszeniu bakterii i powstawaniu nowych wyprysków; następstwem „samodzielnego oczyszczania twarzy” są także blizny i trudne do zlikwidowania przebarwienia.

Sztuczne paznokcie – uszkadzają i deformują płytkę paznokcia; noszenie tipsów bardzo osłabia paznokcie; powoduje, że stają się kruche i rozdwajają się.

Częste mycie włosów – codzienne mycie włosów pozbawia ich ochronnej warstwy i pobudza skórę do obfitszego wydzielania łoju; im częściej myjesz włosy, tym szybciej się przetłuszczają.

zajawka(3)

Mycie włosów w gorącej wodzie – przyspiesza ich przetłuszczanie się i pozbawia blasku; myj głowę w letniej wodzie, a na koniec przepłukuj je zimną wodą, która zamyka łuski włosa.

Suszarka i prostownica – wysoka temperatura niszczy włosy; gorące podmuchy wysuszają włosy na całej długości; gdy chcesz podsuszyć włosy, ustaw temperaturę na najniższą; zawsze trzymaj suszarkę w odległości od włosów nie mniejszej niż 20 centymetrów.

Obcinanie paznokci u nóg – żeby uniknąć problemu z wrastającym paznokciem dużego palcem obcinaj go na prosto, zgodnie z naturalnym kształtem płytki.

www.fit.pl