Tajniki wyboru bazy do paznokci: jak znaleźć najlepsze produkty na rynku?

Odpryski i odwarstwienia to przykry problem, z którym mają czasem do czynienia nawet doświadczone stylistki paznokci. W czym kryją się jego przyczyny? Najczęściej jest to niska jakość bazy do paznokci lub wybór nieodpowiedniego produktu. O tym, jak uniknąć ewentualnych błędów i znaleźć dobrej jakości bazy w przystępnej cenie, opowiadamy w dalszej części artykułu.
Aleksandra Załęska
2024-02-15 07:12
Udostępnij
Tajniki wyboru bazy do paznokci: jak znaleźć najlepsze produkty na rynku?

Funkcje bazy do paznokci

Baza do paznokci jest produktem, który ma bezpośredni kontakt z płytką paznokcia i decyduje o tym, jak dobrze będzie się na niej utrzymywał lakier do paznokci. Ze względu na to, dobrej jakości baza powinna nie tylko mieć dobrą adhezję, ale być absolutnie bezpieczna dla zdrowia. Wśród innych wymogów wobec dobrej jakości bazy, są:

  • wytrzymałość, odporność na oddziaływanie temperatur i wilgoci;

  • wzmocnienie paznokcia;

  • maskowanie defektów i wyrównanie płytki paznokcia;

  • idealna gładkość;

  • zapewnienie ochrony płytce paznokcia przed przed barwnymi pigmentami lakieru hybrydowego.

Dobra baza to także taka, która zapewnia trwałość manicure przez 2-4 tygodnie. Takim produktem jest przykładowo baza Victoria Vynn.

Rodzaje baz do paznokci

Na polskim rynku jest dostępnych kilka rodzajów baz, które zasługują na uwagę wykwalifikowanych stylistek paznokci. Są to:

  • Bazy klasyczne, które pojawiły się na rynku jeszcze w 2010 roku i od razu stały się hitem. Są to produkty dość płynne, dobrze ukrywające niedoskonałości i chroniące paznokcie przed pigmentem. Przyczepność klasycznych baz jest raczej średnia.

  • Baza gumowa jest uważana za lepszy produkt, jeśli chcemy wykonać perfekcyjny manicure hybrydowy. Ten stosunkowo nowy produkt ma bardziej lepką i gęstszą konsystencję, co pozwala dobrze wyrównywać płytkę i nadawać paznokciom perfekcyjnego wyglądu, jednocześnie wzmacniając płytkę.

  • Baza kamuflażowa w odróżnieniu od poprzednich dwóch ma w swoim składzie delikatny pigment (najczęściej - beżowy, mleczny, różowy itp.). Taki produkt jest wygodny do tworzenia frencha (nie trzeba osobno pokrywać bazy i koloru), może być również stosowany jako samodzielna powłoka.

  • Czarne i białe bazy są także dość nowym produktem, który cieszy się sporą popularnością na rynku. Jest to odpowiedni produkt dla stylistek, wykonujących manicure „kocie oko” lub poszukujących rozwiązania na wzmocnienie pigmentu kolorowego lakieru hybrydowego. Konsystencja czarnych i białych baz jest bardzo różna, tu wszystko zależy od producenta.

Tajniki wyboru najlepszej bazy

Jeśli jesteś stylistką paznokci, która chce rozwijać swoją praktykę, zdecydowanie będziesz potrzebować kilka rodzajów baz do paznokci. Najlepiej, jeśli będą to produkty dostosowane do paznokci różnego typu: może to być baza do zdrowych paznokci, produkty do wzmocnienia osłabionych i łamliwych paznokci, a także bazy ze składnikami terapeutycznymi, przeznaczone do nakładania na uszkodzone paznokcie.

Co z gęstością bazy? Płynne bazy są bardziej wytrzymałe, można je nakładać nawet na bardzo długie paznokcie, ale tworzenie idealnie gładkiej warstwy przy użyciu takiego produktu nie należy do najłatwiejszych zadań. Mogą sobie z tym poradzić jedynie doświadczone stylistki paznokci. Warto też wziąć pod uwagę to, że ze względu na płynną konsystencję wykonanie wszystkich prac powinno być tak szybkie, jak to możliwe, by nie było szkody dla jakości. Praca z gęstymi bazami jest o wiele łatwiejsza, można je nawet wykorzystywać do odbudowy paznokci, jeśli uszkodzenia nie są bardzo poważne.

Zwróć także uwagę na cenę: decydując się na produkty ze średniej i wysokiej półki cenowej otrzymasz bazę wysokiej jakości, bez zapachu, a prawdopodobieństwo wystąpienia różnych reakcji alergicznych po ich użyciu będzie praktycznie wykluczone.