fit.pl mobile logo

Czy warto kupować i stosować kosmetyki ekologiczne?

Zdania na temat stosowania kosmetyków ekologicznych są podzielone. Niektórzy uważają, że ich stosowanie jest najlepszym, na co możemy się zdecydować, inni nie przywiązują do tego wagi, a jeszcze inni twierdzą, że nie istnieje nic całkowicie ekologicznego. Oczywiście sceptycy również są nam potrzebni, abyśmy mogli stawać się coraz bardziej doskonali. W tym wypadku mogą oni wskazywać firmom produkującym kosmetyki ekologiczne kierunki dalszego działania i rozwoju. Czy więc warto takie produkty kupować i stosować?

Czemu kupić kosmetyki ekologiczne, przecież są droższe?

W przypadku produktów ekologicznych cena może mieć bezpośredni związek z jakością. Otóż pozyskanie najlepszych składników, które będą intensywnie pielęgnowały skórę, bywa kłopotliwe. Tradycyjne uprawy narażone są na wiele niebezpieczeństw, które zostały zminimalizowane przez chemiczne nawozy, jednak tu ich nie stosujemy, więc może się okazać, że składników jest zdecydowanie mniej niż zakładaliśmy, co przekłada się również na cenę produktu końcowego. Tak więc kosmetyki ekologiczne kosztują więcej, bo ich wyprodukowanie jest droższe.

femi_linia_delici

Kosmetyki ekologiczne – dlaczego właśnie one?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na składniki aktywne i to w jaki sposób działają na naszą skórę i pobudzają ją do działania. Mają one ogromną siłę, a pozbawione szkodliwych substancji chemicznych mogą działać dokładnie tak, jak tego od nich oczekujemy. Istotnie krem nawilżający będzie silnie nawilżał skórę i sprawi, że będzie się ona pięknie prezentować, stanie się nawodniona i piękniejsza, co będzie widoczne każdego dnia.

Stosując tego rodzaju produkty poniekąd wracamy do korzeni, dawniej bowiem zioła i rośliny były jedynymi składnikami, jakie można było wykorzystać w walce o urodę i zachowanie młodzieńczego wyglądu. Kobiety znając działanie poszczególnych z nich, dbały o swoją skórę i zachwycały każdego dnia. Obecnie musimy walczyć z wieloma zanieczyszczeniami, na które nasza skóra jest narażona każdego dnia. W związku z tym potrzebuje ona oczyszczania i naturalnej ochrony przez tymi szkodliwymi działaniami. Kosmetyki naturalne będą tu więc najlepszym wyjściem dla każdego z nas.

Jakie kosmetyki ekologiczne wybrać?

Warto zwrócić uwagę na to, od jak dawna dana firma działa na rynku i jak szerokie jest grono jej zadowolonych klientów. Polecane produkty najwyższej jakości z pewnością spełnią bowiem oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów i pozwolą im cieszyć się z pięknej i zdrowej skóry przez długie lata. Kierujmy się filozofią działania, sprawdźmy jak dana marka traktuje swoje produkty, czy każdy z osobna ma znaczenie. Skład nie musi być rozbudowany, tak naprawdę im prostszy tym lepszy, bo wówczas dokładnie widzimy co nakładamy na swoją skórę i łatwiej nam zweryfikować czy dany kosmetyk będzie odpowiedni już na etapie zakupu. Jeśli nie mamy pewności odnośnie tego co jest dobre dla naszej skóry i czego ona obecnie potrzebuje to warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa.

 

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl