fit.pl mobile logo

Czym jest zabieg HIFU i jakie daje efekty?

Zabieg HIFU uznawany jest za jeden z lepszych i skuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Pozwala osiągnąć wiele rezultatów - m.in. pozbyć się zmarszczek oraz cellulitu. To zabieg polecany każdej osobie, która zauważa na swoim ciele pierwsze oznaki starzenia bądź chciałaby ujędrnić oraz zwiększyć elastyczność skóry. Dowiedz się, w jaki sposób przebiega zabieg HIFU, jakie są wskazania oraz jakie pozwala osiągnąć efekty.
 • Czym jest zabieg HIFU i ile kosztuje?
 • Efekty i wskazania do zabiegu HIFU

Czym jest zabieg HIFU i ile kosztuje?

HIFU to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę fali ultradźwiękowej o wysokiej energii. Doprowadzana ona do ruchu oraz tarcia komórek, co z kolei powoduje niewielkie poparzenia. Efektem tego są procesy regeneracyjne stymulowane przez uszkodzone tkanki. Dzięki temu, że fale ultradźwiękowe docierają do głębokich warstw skóry, warstwa naskórkowa nie zostaje w żaden sposób uszkodzona podczas zabiegu HIFU. Jest to mało inwazyjna metoda, która pozwala osiągnąć naprawdę satysfakcjonujące rezultaty. Stosowana jest jako lifting twarzy, jak i całego ciała.

Cały zabieg trwa około godziny, jednak czas ten zależy przede wszystkim od miejsca poddanego terapii. Aby osiągnąć możliwie jak najlepsze rezultaty, zaleca się wykonanie serii, która składa się z około 3-6 zabiegów HIFU. Pomiędzy każdym zabiegiem należy zachować minimum miesięczny odstęp. Lekarz na bieżąco kontroluje postępy i stan skóry. Jeśli chodzi o cenę zabiegu HIFU, może wynosić ona od 500 do nawet 4000 złotych, w zależności od obszaru ciała poddawanego zabiegowi.

Efekty i wskazania do zabiegu HIFU

Wskazania do liftingu HIFU to:

 • przebarwienia,
 • nadmiar tkanki tłuszczowej,
 • rozstępy,
 • blizny,
 • zmarszczki,
 • wiotka skóra,
 • rozszerzone pory,
 • opadające powieki i kąciki oczu,
 • utrata jędrności i gęstości skóry.

Wiemy już, jak wygląda zabieg HIFU, możemy więc przejść do rezultatów. Pierwsze efekty zabiegu HIFU widoczne są od razu po wykonaniu zabiegu, najpóźniej po 24 godzinach. Na ostateczny rezultaty należy jednak poczekać, aż skóra się zregeneruje. Okres ten trwa zazwyczaj około 2-3 miesiące. Zabieg HIFU, np. w Klinice Miracki Warszawa pozwala przede wszystkim zagęścić skórę i przywrócić jej jędrność. Wszelkie zmarszczki, przebarwienia, rozstępy i blizny zostają zredukowane, a kolejne procesy starzenia się skóry - opóźnione. Podniesiony zostaje podbródek, powieki i policzki. Dodatkowo zredukowana zostaje tkanka tłuszczowa. Efekty te są naprawdę zadowalające i pozwalają pozbyć się wielu uciążliwych problemów, jak i niedoskonałości. Utrzymują się około 12-18 miesięcy w zależności od indywidualnych uwarunkowań. Warto po tym czasie wykonać zabieg przypominający, żeby kondycja skóry została utrzymana.

Bezpośrednio po zabiegu HIFU skóra może być delikatnie zaczerwieniona, jednak jest to naturalna reakcja i powinna ustąpić w ciągu maksymalnie kilku godzin. Czasami, jednak rzadko pojawia się także ból oraz zasinienia. Niezwykle ważne jest prawidłowe dbanie o skórę po zabiegu oraz zachowanie ostrożności. Stosowanie się do wszelkich zaleceń lekarza pozwala nie tylko przeprowadzić prawidłowo i bezpiecznie zabieg, ale także osiągnąć pożądane efekty oraz prawidłowo zagoić skórę. Zabieg HIFU posiada szereg zalet. Stanowi świetną alternatywę dla chirurgicznego liftingu. Jeśli Ty również chcesz pozbyć się blizn, zmarszczek bądź przebarwień, a także przywrócić skórze gęstość oraz jędrność - skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa, poznaj szczegóły związane z zabiegiem oraz umów się na wizytę konsultacyjną!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl