fit.pl mobile logo

Hot trend - kosmetyki z biofermentem

Marzysz o zdrowej, pięknej i zadbanej skórze? Dbaj o nią i pielęgnuj mądrze. Podaruj jej z natury to, co najlepsze!

Stan skóry często odzwierciedla to, co dzieje się w organizmie. Istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie ma higieniczny tryb życia, zdrowa, zbilansowana dieta wsparta również probiotykami, codzienna aktywność, odpowiednio długi sen i dbałość o odpoczynek. Bardzo ważna jest również higiena osobista, a więc mycie i pielęgnacja skóry z zastosowaniem dobrej jakości kosmetyków.

Dobre kosmetyki, czyli jakie?

Dobry kosmetyk powinien dbać o skórę kompleksowo: pielęgnować ją, chronić i wzmacniać. Jego zadaniem jest m.in. dbałość o warstwę lipidową, która tworzy naturalną barierę oddzielającą skórę od środowiska naturalnego, oraz mikrobion, czyli wszystkie drobnoustroje, które ją zasiedlają.

Warto wiedzieć, że mikrobiom ma olbrzymi wpływ na prawidłowe funkcjonowanie skóry i całego organizmu. Aby mikrobiom właściwie pełnił swoje funkcje, musi być w stanie równowagi biologicznej, a więc zawierać określoną liczebność i różnorodność tworzących go mikroorganizmów. W utrzymaniu takiej równowagi pomóc mogą kosmetyki zawierające bioferment.

Czym jest bioferment?

Bioferment to całkowicie naturalny składnik kosmetyczny, który otrzymywany jest poprzez fermentację składników roślinnych. Ma to na celu pozyskanie z surowca roślinnego jak największej ilości składników funkcjonalnych o znaczeniu bioaktywnym. Biofermenty różnią się składem fermentowanych roślin i zestawem mikroorganizmów. Szczególnie wartościowe są te powstałe przy udziale szczepów bakterii z rodzaju Lactobacillus, Bifidobacterium, Streptococcus oraz drożdży.

Czym powinien się wyróżniać

Bazą dla dobrego biofermentu powinny być ekologiczne składniki roślinne, bogate w substancje aktywne. Z nich właśnie mikroorganizmy probiotyczne wytwarzają bardzo pożyteczne dla skóry substancje, w tym również kwasy organiczne i bakteriocyny, które są niezwykle cenne ze względu na swoją aktywność przeciwdrobnoustrojową. Wskazana zawartość biofermentu w kosmetyku powinna wynosić od 6 do 20%.

Kosmetyki z oferty Shelee zawierają bioferment postbiotyczny, który tworzy płynną zawiesinę zawierającą cenne substancje wytworzone przez mikroorganizmy probiotyczne i drożdże. Te same substancje zawarte są w najlepszej jakości aktywnych probiotykach.

Korzyści kosmetyków z biofermentem

Kosmetyki z biofermentem są bardziej skuteczne. Dlaczego? Proces fermentacji w znaczący sposób poprawia funkcjonalność wielu dotychczas stosowanych roślinnych składników zawartych w kosmetykach. Poza tym, dzięki fermentacji, znajdujące się w pożywce składniki, w tym również węglowodany, ulegają przekształceniu na składniki lepiej przyswajalne przez skórę. Biofermenty postbiotyczne stanowiące główny składnik kosmetyków Shelee są skarbnicą fitozwiązków i postbiotyków. Fitoskładniki zawarte w biofermentach intensywnie nawilżają oraz działają antyoksydacyjnie opóźniając procesy starzenia się skóry. Postbiotyki wspierają naturalny mikrobiom skóry i jej prawidłowe pH oraz stymulują procesy naprawcze skóry. Wysokie stężenie biofermentów zawartych w kosmetykach Shelee odpowiada za nawilżenie, odżywienie i poprawę kolorytu skóry. Korzystne efekty działania biofermentów widoczne są już po pierwszym użyciu, a codzienne stosowanie wspiera odbudowę naturalnego mikrobiomu skóry.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl