Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?

Słońce to synonim lata, wakacji i relaksu. Ciepłe promienie wprawiają nas w dobry nastrój, relaksują i nadają naszej skórze delikatnego, kochanego blasku. Kosmetolodzy podkreślają, że kluczowymi aspektami letniego wypoczynku na słońcu są: bezpieczeństwo, pielęgnacja i… trendy! Jednym z nich jest złoto, które stało się prawdziwym hitem sezonu, wprowadzając modę na migoczące drobinki na opalonej skórze.
Aleksandra Załęska
2024-06-24 16:41
Udostępnij
Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?

Kąpiele słoneczne i naturalna, lekka opalenizna to to, co uwielbiamy! Eksperci zaznaczają, że słońce wspomaga syntezę cennej witaminy D, ale może też prowadzić do negatywnych skutków zdrowotnych, takich jak przebarwienia, fotostarzenie czy choroby skóry. Dlatego ciesząc się słonecznym blaskiem, należy pamiętać o dwóch zasadach: po pierwsze, ochrona przeciwsłoneczna (czyli stosowanie produktów z SPF), po drugie, staranna pielęgnacja delikatnej, zdrowej opalenizny, by cieszyć się nią jak najdłużej.

Zasada numer jeden: bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to kluczowy aspekt letnich kąpieli słonecznych, nierozerwalnie związany z SPF, czyli Sun Protection Factor. Określa on, jak skutecznie dany produkt chroni przed promieniowaniem UV. Produkty dostępne są z różnymi oznaczeniami, od SPF 10 do SPF 50, przy czym te ostatnie są idealne dla skóry wrażliwej. Eksperci podkreślają, że kosmetyki ochronne powinny być stałym towarzyszem każdego plażowicza, a ich aplikację należy powtarzać co 2-3 godziny i po każdej kąpieli.

– Reaplikacja jest jedną z głównych zasad stosowania kosmetyków przeciwsłonecznych. Warto również wybrać odpowiedni dla nas poziom ochrony, czyli SPF – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor i ekspert marki SOLVERX®. – Wskaźnik SPF określa, jak długo filtr chroni naszą skórę przed oparzeniami. Na przykład, jeśli bez filtra nasza skóra zaczerwieni się po 10 minutach, to z filtrem SPF 30 reakcja ta wystąpi po około 300 minutach – dodaje.

Zasada numer dwa: pielęgnacja delikatnej opalenizny

Celem każdej letniej pielęgnacji jest zdrowa, zabezpieczona i pięknie złocista skóra. Kąpiele słoneczne mogą jednak powodować przesuszenie skóry i utratę jej jędrności, a suche, zmęczone słońcem ciało trudniej utrzymuje opaleniznę. Kluczowym działaniem jest więc systematyczne nawilżanie skóry, aby utrzymać jej letni blask na dłużej.

Kosmetolodzy zalecają produkty z naturalnymi olejami po opalaniu. – Olej migdałowy w połączeniu z witaminą E doskonale odżywia skórę i wzmacnia jej barierę lipidową – mówi Agnieszka Kowalska. – Olejek pielęgnacyjny SOLVERX SUN SKIN Gold Shimmer przyspiesza regenerację, łagodzi podrażnienia oraz nawilża i zmiękcza skórę, pozostawiając ją miękką, gładką i pełną blasku dzięki zawartym w nim drobinkom złotego pyłu. Olejek podkreśla naturalną opaleniznę, dodając jej słonecznego blasku – dodaje.

Złoty trend lata

Lato to czas, kiedy chcemy błyszczeć. Nadchodzący sezon będzie pełen złotych trendów, zarówno w makijażu, jak i pielęgnacji ciała. Delikatnie połyskująca skóra muśnięta słońcem wygląda przepięknie i jest ozdobą samą w sobie. Eksperci podkreślają, że moda na styl glow i połyskujące stylizacje powinna być motywacją do doskonałej pielęgnacji skóry.

– Jeśli rytuały pielęgnacyjne sprawiają nam przyjemność, łatwiej utrzymujemy systematyczność w ich stosowaniu – mówi Agnieszka Kowalska. – Nawilżanie przy użyciu naturalnych olejów jest wtedy nieocenione. Warto bawić się pożytecznymi trendami – dodaje.

SOLVERX SUN SKIN Gold Shimmer

Olejek pielęgnacyjny

SOLVERX SUN SKIN Gold Shimmer to lekki, nietłusty olejek w żelu do twarzy i ciała z drobinkami złotego pyłu, który podkreśla naturalną opaleniznę i rozświetla skórę. Zawarty w kosmetyku olej ze słodkich migdałów i witamina E odżywiają i wzmacniają warstwę lipidową skóry, przyspieszając regenerację i łagodząc podrażnienia. Olejek nawilża i zmiękcza naskórek, pozostawiając skórę miękką, gładką i pełną złocistego blasku.

  • Lekka konsystencja, szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej warstwy
  • Złote drobinki podkreślają opaleniznę
  • Nawilża, odżywia i koi skórę
  • Idealny po kąpieli słonecznej
  • Wygodna aplikacja ze słoiczka

Pojemność: 100 ml, Cena: 70 zł