JAK PRZEDŁUŻYĆ I ZADBAĆ O OPALENIZNĘ?

Za chwilę wakacje dobiegają końca, a każda z nas chciałaby zachować pamiątkę w postaci opalenizny, ciesząc się jak najdłuższej piękną skórą, muśniętą słońcem. Poniżej prezentujemy kilka produktów, które na pewno w tym pomogą!
2020-08-13 00:00
Udostępnij
JAK PRZEDŁUŻYĆ I ZADBAĆ O OPALENIZNĘ?

1. Po pierwsze, aby opalenizna jak najdłużej utrzymywała się na naszej skórze, musimy odpowiednio o nią zadbać podczas opalania. Do tego niezbędne są produkty przeciwsłoneczne, które zwłaszcza na skórę twarzy, powinniśmy stosować przez cały rok.

2. Po drugie, po każdej ekspozycji ciała na słońcu powinniśmy zastosować produkty „po opalaniu”, które dodatkowo mają właściwości chłodzące i łagodzące. Idealnie sprawdzą się głęboko nawilżające maseczki na twarz, które ukoją podrażnioną skórę. Nie bójmy się również peelingów – nie odbiorą nam naszej opalenizny, a złuszczają jedynie martwy naskórek. Składniki zawarte w kosmetykach nawilżających łatwiej się wchłoną i nawilżą przesuszoną po wakacjach skórę. Bardzo ważne jest, aby dużo pić – w szczególności wodę. Dzięki temu zabezpieczymy nasz organizm przed odwodnieniem. Dostarczenie zbyt małej ilości wody wiąże się nie tylko z gorszym samopoczuciem, ale również w bardzo dużym stopniu odbija się na wyglądzie naszej skóry. Staje się ona ziemista, szara, pozbawiona promienności i blasku.

3. W przedłużeniu opalenizny pomogą nam wszelkie produkty samoopalające, balsamy brązujące i rozświetlacze. Często te produkty, mają również bardzo dobre właściwości pielęgnacyjne, dzięki czemu opalenizna może towarzyszyć nam, nawet przez kilka miesięcy po wakacjach.