Jak stworzyć idealne SPA dla włosów?

Piękne, zdrowe i sprężyste włosy dodają uroku każdej stylizacji. Dlatego też ich perfekcyjna pielęgnacja jest celem wielu z nas. Perfekcyjna pielęgnacja to taka, która jest spersonalizowana i dokładnie odpowiada potrzebom naszych włosów. Ekspertów zaznaczają, że można osiągnąć najwyższy poziom pielęgnacji włosów... we własnej łazience.
Aleksandra Załęska
2024-05-15 13:58
Udostępnij
Jak stworzyć idealne SPA dla włosów?

O jakich włosach marzysz? Bez względu na kolor czy długość, Twoje wymarzone włosy to te, które są dobrze nawilżone, odżywione i mocne, prawda? Takie włosy prezentują się świetnie w niemal każdej stylizacji, stanowiąc najlepszą ozdobę. Fryzjerzy i styliści podkreślają, że kluczem do osiągnięcia efektu zdrowych i sprężystych włosów jest SPA - domowa pielęgnacja, którą możemy przeprowadzić we własnej łazience. Wskazują, że nie jest to trudne, a efekty potrafią być imponujące. Jak zatem maksymalizować efektywność pielęgnacji włosów w domowym SPA?

Po pierwsze, rozpoznaj potrzeby swoich włosów. Zasada numer jeden to słuchanie swoich włosów i obserwowanie ich reakcji. Nasze włosy zazwyczaj jasno dają znać, kiedy wybór kosmetyków lub warunki atmosferyczne nie odpowiadają im. Zasada numer dwa to utrzymanie równowagi humektantów, protein i emolientów. Jest to must-have dla prawdziwych entuzjastów pielęgnacji włosów, ponieważ pozwala dostarczać włosom składniki aktywne w proporcjach, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom. Jak zidentyfikować, czego aktualnie potrzebują nasze włosy? Specjaliści podpowiadają, że pomocny może być prosty test szklanki z wodą.

"Test szklanki z wodą to prosty sposób, aby dowiedzieć się, czy nasze włosy są nisko- czy wysokoporowate, co pozwala dostosować pielęgnację do ich potrzeb" - mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki BAŚKA. "Wystarczy wrzucić włos do pojemnika z wodą i odczekać pięć minut. Następnie obserwujemy, czy włos pływa na powierzchni (niskoporowate), czy opada na dno pojemnika (wysokoporowate), czy też utrzymuje się w połowie (średnioporowate). To prosta, ale cenna wskazówka, ponieważ każdy rodzaj włosa potrzebuje innej kombinacji składników PEH. Wysokoporowate włosy dobrze tolerują proteiny i humektanty, podczas gdy niskoporowate potrzebują raczej emolientów".

Po drugie, zarezerwuj kwadrans na relaks... i efektywność. Perfekcyjna pielęgnacja wymaga systematyczności. Co może nam w tym pomóc? Specjaliści wskazują, że ważne są zarówno zapach, jak i konsystencja produktów. "Wybierajmy szampony i odżywki, których składy są bogate i dobre, ale też takie, których faktura i zapach odpowiadają nam" - radzi Agnieszka Kowalska. "Wybierajmy szampony w formie pianki, które są łatwe w użyciu. Przykładem może być Wzmacniający szampon w piance malinowy BAŚKA, który nie tylko doskonale oczyszcza, ale także pielęgnuje skórę głowy i włosy. Praktyka pokazuje, że im bardziej przyjemne jest doświadczenie pielęgnacji włosów, tym łatwiej jest nam włączyć to w nasz codzienny rytuał pielęgnacyjny".

Po trzecie, korzystaj z mocy natury. Włosy reagują korzystnie na ekstrakty naturalne. Warto zwracać uwagę na nie w szamponach, odżywkach i wcierkach. "Wyciąg z korzeni rzodkiewki, ekstrakt z jabłka czy wyciąg z kiełków pszenicy to tylko niektóre naturalne składniki, które dobrze wpływają na kondycję włosów" - dodaje Agnieszka Kowalska.

Na koniec, ważne jest wybieranie produktów odpowiednich dla naszych potrzeb. Linia BAŚKA oferuje szereg szamponów i odżywek, które można dopasować do indywidualnych preferencji i potrzeb włosów.