Kobiety noszące okulary często unikają tuszu i cieni. To błąd, bo oczy spod okularów również mogą kusić spojrzeniem
fit.pl
2008-01-02 00:00
Udostępnij
Makijaż pod okulary
Staranny i efektowny makijaż to sztuka, która udaje się nielicznym. Niemały problem mają kobiety noszące okulary, które z powodu szkieł przeważnie unikają tuszu i cieni. To błąd, bo oczy spod okularów mogą kusić spojrzeniem, trzeba tylko wiedzieć jak nakładać cienie, jakich kolorów używać, a których unikać, gdzie namalować kreskę i jak właściwie wyprofilować brwi.

Makijaż dla krótkowidza - postaw na wyraziste barwy

Oczy ukryte za minusowymi szkłami sprawiają wrażenie mniejszych niż są w rzeczywistości. W kosmetyczce kobiety z taką wadą wzroku powinny znaleźć się cienie w żywych kolorach. Makijaż w wyrazistych barwach otworzy i powiększy oko. Nakładaj je na upudrowane powieki - pozwoli to dłużej zachować cienie na skórze.

Nie rysuj kreski na dolnej powiece. Możesz za to narysować ją na górnej – tuż przy rzęsach, od połowy oka, aż do zewnętrznego kącika. Nie powinna być wyraźna, najlepiej rozetrzyj ją palcem. Możesz zrobić ją także ciemnym cieniem np. brązowym.

Wieczorny make up może być wykonany cieniami perłowymi lub połyskującymi, na co dzień raczej ich unikaj. Jasnym cieniem, a także korektorem możesz narysować kreskę na dolej powiece, przeciągając ją aż do wewnętrznego kącika oka. To optycznie „otwiera” oko i dodaje spojrzeniu świeżości. Wytuszuj maskarą pogrubiającą rzęsy, dzięki temu oczy nabiorą wyrazistości. Delikatne rozprowadzenie tuszu nie zostawi na rzęsach grudek. Więcej tuszu możesz nałożyć w zewnętrzne kąciki oka, co poszerzy i dodatkowo powiększy oko.

Makijaż dla dalekowidza – w pastelach najlepiej

W przypadku dalekowidzów – ich szkła powiększają oko, a także wyolbrzymiają cienie, zmarszczki i opuchnięte powieki. Dobry makijaż powinien więc optycznie zmniejszyć oczy.

Pierwszym krokiem jest użycie korektora i zatuszowanie sińców, przebarwień i innych niedoskonałości wokół oczu. Zdecydowaną linią obrysuj oko. Linie poprowadź na granicy powieki i rzęs (na dole i górze). Nie wyciągaj kreski, tzn. nie rób tzw. „kocich oczu”. Kreska może być czarna, brązowa, fioletowa lub granatowa.

Wybierz cienie pastelowe, najlepiej matowe. Ruchoma powieka nie może być umalowana opalizującymi, perłowymi i zawierającymi brokat cieniami – to powiększa oko.

Rzęsy starannie i delikatnie umaluj maskarą. Nie przesadź z ilością tuszu na dolnych i górnych rzęsach, nie powinny „opadać” pod ciężarem maskary.

Pamiętaj, że umalowane oczy nie mogą zbyt ostro kontrastować z kolorem oprawek!

www.fit.pl