Ochrona, nawilżenie i wsparcie mikrobiomu

Świat kosmetyczny stoi na solidnych fundamentach ochrony i pielęgnacji skóry. Eksperci zalecają, aby w planowaniu ochrony przeciwsłonecznej nie zapominać o wsparciu mikrobiomu i intensywnym nawilżeniu. Jakie jeszcze sekrety kryje doskonała fotoprotekcja? Oto porady kosmetologa.
Aleksandra Załęska
2024-05-20 13:21
Udostępnij
Ochrona, nawilżenie i wsparcie mikrobiomu

Złote promienie słońca: przyjemność i ochrona

Nastał sezon słoneczny! Złote promienie rozświetlają nasze dni, zachęcając do słonecznych kąpieli, na które czekałyśmy przez cały rok. Słońce, nie tylko sprzyja syntezie witaminy D i wydzielaniu hormonu szczęścia, ale niesie też ryzyko przebarwień, fotostarzenia, a nawet nowotworów skóry. Jednak nie musimy rezygnować z letniego relaksu – kluczem jest SPF, czyli Sun Protection Factor.

SPF: Tarcza ochronna dla skóry

SPF to miara ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV. Istnieją dwa główne typy promieniowania: UVA, które wnika głęboko w skórę i może przyczyniać się do fotostarzenia, oraz UVB, odpowiedzialne za opalanie. Dlatego ważne jest stosowanie produktów z ochroną przed oboma rodzajami promieniowania, nie tylko latem, ale przez cały rok.

SPF 50: co to znaczy dla naszej skóry?

SPF 50 oznacza, że produkt zapewnia wysoką ochronę, blokując około 98% szkodliwego promieniowania. Dla przykładu, jeśli bez ochrony skóra zaczerwienia się po 15 minutach, to z filtrem SPF 50, reakcja ta może zostać opóźniona do około 750 minut.

Ochrona skóry dziecka: zabawa i bezpieczeństwo

Dzieci uwielbiają zabawy na słońcu, dlatego ważne jest, aby zapewnić im ochronę filtrem SPF 50. Wybierajmy produkty hipoalergiczne i pamiętajmy o regularnym odnawianiu warstwy ochronnej, szczególnie po kąpieli lub intensywnej zabawie.

Dobra rutyna ochrony przeciwsłonecznej

Ochrona przeciwsłoneczna wymaga dobrych nawyków. Nie ograniczajmy stosowania produktów z SPF tylko do plażowania. Powinny one stać się codzienną bazą pod makijaż i zapewniać komfort użytkowania, tak jak produkty z linii SOLVERX® Sunny Skin Protection, które są łatwe w aplikacji i nie pozostawiają tłustego filmu na skórze.

SOLVERX® Sunny Skin Protection: Emulsja i Krem z SPF 50+

SOLVERX® Sunny Skin Protection to linia produktów z bardzo wysoką ochroną SPF, zapewniająca skuteczną barierę przed promieniowaniem UVA i UVB. Dzięki składnikom takim jak ekstrakt z piwonii i trehaloza, produkty te nie tylko chronią, ale również nawilżają skórę i wspierają jej naturalny mikrobiom.