Co powinnaś wiedzieć o ochronie przeciwsłonecznej?

Wiosną i latem, oprócz nawilżenia i regeneracji, niezwykle istotne jest zapewnienie skutecznej ochrony przeciwsłonecznej. To podstawa codziennej pielęgnacji, zwłaszcza w okresie wzmożonej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Zanim sięgniesz po krem z filtrem, warto poznać 3 istotne fakty na temat SPF.
Aleksandra Załęska
2024-04-23 15:08
Udostępnij
Co powinnaś wiedzieć o ochronie przeciwsłonecznej?
  1. Skrót SPF i jego znaczenie: SPF to Sun Protection Factor, czyli czynnik ochrony przeciwsłonecznej, który określa, jak skutecznie dany produkt chroni naszą skórę przed promieniowaniem UVB. Te fale, odpowiedzialne za oparzenia słoneczne, stanowią tylko część spektrum promieniowania UV, dlatego wybierając kosmetyki, warto zwrócić uwagę na oznaczenie SPF oraz szerokość spektrum ochrony, obejmującą również promieniowanie UVA.

  2. Czy potrzebujemy SPF 50+?: Tak, zdecydowanie! Oznaczenie SPF 50+ oznacza bardzo wysoki poziom ochrony, sięgający nawet do 98% blokowania promieniowania UVB. Jest to szczególnie istotne dla osób o jasnej i wrażliwej cerze, ale również dla wszystkich, którzy długotrwale przebywają na słońcu. Chroniąc skórę przed szkodliwym działaniem UV, zapobiegamy fotostarzeniu się skóry oraz ryzyku wystąpienia nowotworów skóry.

  3. Prawidłowe stosowanie produktów przeciwsłonecznych: Kluczowe jest regularne i systematyczne stosowanie produktów z ochroną przeciwsłoneczną. Nie ograniczajmy się do stosowania kremów na plaży – produkty z SPF powinny być nieodłączną częścią codziennej pielęgnacji, zwłaszcza latem. Kremy z filtrem powinny być stosowane rano, przed wyjściem na zewnątrz, a w przypadku długotrwałej ekspozycji na słońce, aplikację należy powtarzać co 2-3 godziny.

SOLVERX_sensitive_visual

Produkty, takie jak Krem do twarzy SPF 50+ z linii Sensitive Skin SOLVERX®, nie tylko zapewniają wysoką ochronę przeciwsłoneczną, ale także nawilżają i regenerują skórę, zapobiegając fotostarzeniu się skóry. Dzięki kompleksowi z piwonii i trehalozy, neutralizują one również wolne rodniki i chronią DNA komórek skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dla dorosłych i dzieci od 3 roku życia, te kremy stanowią niezawodną ochronę przez cały rok, dbając o zdrowie i młody wygląd skóry.

Pamiętajmy, że odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna to klucz do zachowania pięknej i zdrowej skóry, dlatego warto włączyć ją do codziennej rutyny pielęgnacyjnej już teraz.