Tego nie rób swoim włosom w 2024 roku!

Oczywiste jest, że pragniemy cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami przez cały rok. Dlatego warto zastanowić się nad nawykami, które wspomogą utrzymanie ich dobrej kondycji. Oto pięć rzeczy, których warto unikać, aby zadbać o zdrowie naszych włosów w 2024 roku:
Aleksandra Załęska
2024-01-12 07:14
Udostępnij
Tego nie rób swoim włosom w 2024 roku!

#1 Brak nawodnienia
Chociaż może to być zaskakujące, nawodnienie organizmu ma kluczowe znaczenie dla kondycji włosów. Regularne spożywanie odpowiedniej ilości wody (od 11 do 15 szklanek dziennie) pomaga utrzymać wilgotność we włosach, zapobiegając ich przesuszeniu i łamliwości.

#2 Nieodpowiednie odżywianie
Dieta ma ogromny wpływ na zdrowie włosów. Zadbaj o zrównoważoną i bogatą w składniki odżywcze dietę, bogatą w witaminy i minerały, takie jak biotyna, kwasy omega-3, żelazo i cynk. Produkty spożywcze, takie jak łosoś, orzechy, jaja, awokado, czerwona papryka i ciecierzyca, są znane ze swojego korzystnego wpływu na zdrowie włosów.

#3 Zbyt częste układanie włosów
Częste używanie prostownicy, lokówki czy innych stylizacji ciepłem może osłabiać i uszkadzać strukturę włosów. Postaw na naturalne i luźne fryzury, minimalizując obciążenie włosów.

Natalia Krzyśko, CEO Hair Makeover, zaleca ograniczenie używania urządzeń do stylizacji ciepłem na rzecz naturalnych fryzur. Codzienne korzystanie z prostownic, lokówek i suszarek może prowadzić do osłabienia struktury włosa, przesuszenia i uszkodzeń.

#4 Niewłaściwe produkty do włosów
Dobierz odpowiednie produkty do pielęgnacji, dostosowane do rodzaju swoich włosów. Wybieraj naturalne szampony i odżywki, bogate w składniki organiczne, przyjazne zarówno dla włosów, jak i środowiska.

#5 Zaniedbanie zdrowia skóry głowy
Zdrowie skóry głowy jest kluczowe dla silnego i pięknego wzrostu włosów. Wprowadź prostą rutynę pielęgnacji skóry głowy, obejmującą delikatne oczyszczanie, nawilżanie i regularne, delikatne szczotkowanie włosów. Płukanie octem jabłkowym może wspomagać zdrowy wzrost włosów.

W trosce o zdrowe włosy w 2024 roku, zachowaj równowagę między zewnętrzną pielęgnacją a troską o organizm od wewnątrz. Nawodnienie, odpowiednia dieta, ograniczenie stylizacji, stosowanie właściwych produktów i pielęgnacja skóry głowy to kluczowe elementy. To podejście przyniesie rezultaty i pozwoli cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami przez cały rok.