Do salonu SPA wybieramy się, aby się zrelaksować, odpocząć, wyłączyć się od zgiełku dnia codziennego. Jakie zabiegi wybrać, aby relaks i odpoczynek był w pełni udany?
fit.pl
2013-01-11 00:00
Udostępnij
TOP 10 zabiegów w SPA
spa1Z roku na rok ośrodki SPA zdobywają coraz więcej wielbicieli. Nic dziwnego, tu można naprawdę zająć się sobą. SPA nie jest miejscem, do którego można wpaść podczas przerwy w pracy, to nie wizyta u kosmetyczki ani pobyt w sanatorium. W SPA nie wolno się spieszyć, tu trzeba poczuć się komfortowo i poddać zabiegom, które przywrócą urodę ciału, ukoją nerwy i zmysły.

Przedstawiamy TOP 10 zabiegów SPA, które pozwolą Ci się nie tylko zrelaksować i poczuć się jak bogini.

Thalassoterapia

Nazwa thalassoterapia pochodzi od greckiego słowa thalassa – czyli morze. Jest to seria zabiegów leczniczo-relaksacyjnych oraz upiększających, wykorzystująca dobroczynne działanie wody morskiej na ludzki organizm, w tym głównie minerałów zawartych w wodzie morskiej i właściwości leczniczych alg morskich. Thalassoterapia korzystnie i kojąco wpływa na osoby cierpiące na długotrwały stres, bezsenność i wyczerpanie monotonią życia zawodowego. Skóra poprawia swoją kondycję, jest gładsza i napięta. Ciało zwiększa swoje siły witalne, umysł odpoczywa od zgiełku wielkiego miasta i codziennych trosk. Kilkudniowe zabiegi potrafią przywrócić uczucie świeżości, dobrego samopoczucia i odprężenia. Kuracje Thalassoterapii składają się z kilku etapów. Najpopularniejsze są masaże, zabiegi orientalne oraz upiększające. Na początku niezbędna jest konsultacja lekarska, podczas której dobierane są zabiegi dostosowane do potrzeb skóry.

Znajdź ośrodek SPA w swoim mieście

Fango

Pod tą egzotyczną nazwą kryje się grupa zabiegów z użyciem błota ze składnikami mineralnymi. Stosowane są one w formie zimnych, ciepłych i gorących okładów na całe ciało. Zabieg ten zostanie zlecony osobom, które cierpią na: schorzenia po urazach i choroby ortopedyczne, czynnościowe choroby tętnic, zaparcia, bóle menstruacyjne czy zaburzenia psychosomatyczne i psychiczne, nerwowość. Potem rozkłada się ją na folii, a następnie przykłada na chore miejsce. Zabieg jest bezbolesny i zwykle trwa od 20 do 45 minut.

Hydroterapia Kneippa

Są to spacery w płytkim basenie na przemian z zimna i gorącą wodą. Działają przeciwko przeziębieniom, wspomagają trawienie i odprężają. Masaż odbywa się w wodzie. W niej wytwarzany jest ruch, który w połączeniu ze zmianami temperatury w różny sposób oddziałuje na ciało. To cała gama zabiegów oferujących różnorodne doznania.

[-------]

Shiatsu

Shiatsu jest starożytną sztuką uzdrawiania dotykiem pochodzącą z Japonii, opartą na zasadach medycyny chińskiej, zwaną "akupunkturą bez igieł". Siatsu odprężą i przywraca spa3równowagę organizmu. Metoda ta jest skuteczna w wielu dolegliwościach, między innymi bóle kręgosłupa, migreny, depresje, zaburzenia trawienne, otyłość.

Mezoterapia

Leczenie polegające na ostrzykiwaniu skóry preparatem leczniczym, stymulującym, witaminowym lub innym w celu doprowadzenia aktywnie działającego związku dokładnie do wybranego miejsca (skóry właściwej, tkanki podskórnej, mieszka włosowego). Zabiegi wykonuje się dla zwiększenia jędrności skóry twarzy i szyi, poprawy wzrostu włosów, stymulacji metabolizmu tkanki tłuszczowej w okolicach zajętych przez lipodystrofię itp.

Refleksologia

Jest to uciskowy masaż punktowy, na tych częściach stóp i dłoni, które odpowiadają poszczególnym częściom ciała. Leczniczy masaż, oprócz leczenia wspomaga naturalną zdolność organizmu do regeneracji. Poprzez pracę na odpowiednich refleksach terapeuta pomaga zmniejszyć i likwidować problemy zdrowotne pacjenta np.: ból karku, bóle żołądkowe, stres i wiele innych dolegliwości.

Więcej o refleksologii czytaj TUTAJ

[-------]

Fototerapia

Fototerapia to inaczej leczenie światłem. Szczególnie przydatna jest w okresie jesienno-zimowym, kiedy przemęczenie i mała ilość światła słonecznego mogą spowodować wystąpienie depresji.

spa5

Aromaterapia

Jest to wykorzystywanie właściwości olejków eterycznych, które uzyskuje się z drzew, kwiatów i roślin. Nie każdy wie,że problemy skórne możemy neutralizować olejkiem cytrynowym, eukaliptusowym bądź herbacianym a na stres łagodzi zapach lawendy, jałowca,melisy czy geranium. Olejki mają bardzo szerokie zastosowanie - ich woń wydobywa się z kominków zapachowych podczas wykonywania różnych zabiegów, są także istotnym składnikiem mieszanek służących do oczyszczania skóry, kąpieli, a także masażu.

Ayurveda

Jest to hinduska sztuka uzdrawiania o tysiącletniej tradycji, która bazuje na przekonaniu, że utrzymanie zdrowia zależy od harmonijnego współdziałania duszy i ciała. W terapii stosuje się gorące oleje, kąpiele w pachnących ziołach, herbatki oczyszczające, medytacje, ćwiczenia jogi itp.

Medycyna ajurwedyjska

Peeling Kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to zabieg polegający na oczyszczeniu skóry poprzez peeling ultradźwiękowy. To nowy system do głębokiej pielęgnacji skóry i jej regeneracji, bez efektów ubocznych. Peeling ultradźwiękowy jako system działa na skórę łagodnie poprzez przyjemne, naturalne wibracje bez użycia prądu elektrycznego. Zastosowanie tego urządzenia pozwala na głęboką regenerację skóry poprzez błyskawiczne i efektywne jej odnowienie oraz oczyszczenie na dużej głębokości, czego rezultatem jest - zauważalna w widoczny sposób - skóra odnowiona i odświeżona.

www.fit.pl