Wypadanie włosów, czy możemy coś na to poradzić?

Problem wypadania włosów dotyczy wielu osób, zarówno kobiet i mężczyzn a nawet i dzieci. Przyczyny tego zjawiska mogą być wielorakie, przebyte bądź trwające choroby, podłoże genetyczne czy też leki zażywane chociażby podczas chemioterapii. Oczywiście włosy, w szczególności dla kobiet są wyznacznikiem urody, piękna samego w sobie, tak bardzo pożądanego zwłaszcza we współczesnym świecie. Już od pokoleń małe dziewczynki zapuszczają swoje włosy, dbają o nie i są dumne z pięknych, zadbanych, lśniących kosmyków. Mężczyźni również zaczęli dbać o ten element urody, piękna grzywa u mężczyzny, modna fryzura i kolor to dziś atuty dbającego o siebie mężczyznę. A co jeśli natura poskąpiła nam bujnych fal, błyszczących kosmyków?
2022-08-02 00:00
Udostępnij
Wypadanie włosów, czy możemy coś na to poradzić?

 Nie zawsze suplementy czy dobrane do naszych włosów kosmetyki pomogą nam z problemem. Braki owłosienia na głowie lub wątły kucyk nie sprawią, że ludzie będą czuli się komfortowo we własnym ciele. Co więcej, efekty kłopotów z włosami przekładają się na brak pewności siebie, zaniżoną samoocenę, stres i strach. I tu pojawia się pytanie: jak sobie z tym poradzić, czy można zrobić coś, co poprawi kondycję naszych włosów?

Zagęszczanie włosów 

 Jedną z takich metod jest zagęszczanie włosów i jest to jeden ze sposobów, który znacząco może nam poprawić fryzurę, a tym samym wpłynąć pozytywnie na nasz nastrój. Na czym polega ta metoda i dla kogo będzie najlepsza? Jeśli mamy włosy słabe, raczej rzadkie lub też borykamy się z brakiem włosów to ta metoda będzie dla nas bardzo dobra. Jest to procedura, w wyniku której Klient nabiera gęstości włosów, krótko mówiąc ma ich więcej. Jedną z metod na poprawę kondycji naszych loków i fal jest zagęszczanie włosów za pomocą tzw.Systemu Włosów. Oczywistym jest, że w tym procesie nie zwiększamy objętości naturalnych włosów naszego Klienta, zabieg ten todoczepienie dodatkowych pasm  włosów. Wyróżniamy następujące metody zagęszczania włosów: za pomocą tzw.ringów, stosując keratynę lub też poprzez metodę kanapkową. Krótko scharakteryzujemy stosowane przez nas procedury.

Metody zagęszczania włosów

Stosujemy kilka metod zagęszczania włosów, które można dopasować do indywidualnych potrzeb Klienta. W zależności od tego, co w danej sytuacji jest najbardziej korzystne proponujemy następujące procedury:

Metoda z tzw.ringami

Proces ten polega na swoistym uzupełnieniu włosów; tutaj sztuczne pasma doczepiane się za pomocą malutkich ringów, czyli małych obręczy. Obrączki te nie będą widoczne we włosach Klienta, one są tak dobrane do koloru oraz rodzaju włosa ( np.włosy proste/kręcone/falowane) aby uzyskać jak najbardziej naturalny wygląd włosów. 

Metoda keratynowa

Ta metoda to nic innego jak doczepianie pasemka włosów do naturalnego pasma włosów Klienta celem podniesienia objętości fryzury. Istotą procesu jest fakt, że doczepiany kosmyk zakończony jest tzw. łuską keratynową. W trakcie trwania procedury, doczepiane są cienkie pasemka włosów, ponieważ wtedy możliwy jest wybór miejsca doczepienia (do naturalnych pasm włosów Klienta) oraz ilość pasemek, w której Klient dobrze się czuje.

Metoda kanapkowa

Tu, uzupełnianie włosów polega na doczepianiu pasm włosów za pomocą tzw.dopinek, znajdujących się na lekkiej taśmie, którą umieszcza się tuż przy linii włosów. Dopinki są doczepione w taki sposób, aby nie były widoczne.

Bazy do zagęszczania włosów  

Jeśli decydujemy się na zagęszczenie włosów za pomocą tzw.Systemu Włosów, musimy zwrócić uwagę na dobór bazy. Baza jest jednym z najważniejszych elementów uzupełnień włosów. Należy wybrać jak najlepszą dla siebie bazę, gdyż zdarza się, że niewłaściwie dobrana sprawia problemy. Dlaczego? Baza to fundament, podstawa pod zabieg zagęszczania włosów. Scharakteryzujemy rodzaje baz:

Do zagęszczenia włosów przydać mogą się bazy włosów

 

Baza z koroną z przodu do zagęszczenia włosów

Zagęszczanie włosów poprzez wykorzystanie bazy z koroną z przodu może okazać się świetnym wyborem z racji naturalnego, pożądanego wyglądu włosów z niezwykłą wytrzymałością tej metody. Schemat jest taki, że na przodzie bazy znajduje się tzw.koronka, która daje bardzo naturalny wygląd na całej linii włosów. Proszę być pewnym, że nasi specjaliści dobiorą te najbardziej naturalnie wyglądające spośród wielu dostępnych modeli i kolorów koronek, dzięki czemu jako nasi Klienci będziecie Państwo zadowoleni z uzyskanych rezultatów.

2 Inne bazy do zagęszczania włosów

a) Bazy wykonane w całości z koronki to niezwykle naturalne, miłe w dotyku elementy które jednak nie są aż tak trwałe jak te opisane powyżej. Ostatnimi czasy tracą one nieco na popularności na korzyść bazy z koroną z przodu.

b) Bazy z materiałów imitujących skórę są niezwykle trwałe i bardzo często wybierane, ale niestety, zwykle nie oddychają i zdarza się, że są mniej komfortowe w użytkowaniu od pozostałych.

c) Bazy wykonane z siateczki nylonowej, wzmocnionej dookoła warstwą z poliuretanu. Bazy te są integracyjne, czyli łączące - przeciągamy przez nie własne, naturalne włosy Klienta. Ponieważ Klient ma wiele baz do wyboru, warto zastanowić się i wybrać taką, która będzie najbardziej komfortowa, naturalna i spełni w 100% nasze oczekiwania. Należy mieć na uwadze wybór odpowiedniego mocowania do już wybranej bazy. Oczywiście klipsy, taśmy i kleje są solidnymi mocowaniami, dzięki którym procedura zagęszczania włosów staje się prosta i komfortowa jak nigdy wcześniej. 

Uzupełnianie włosów

 W HairAgain oferujemy Państwu także zabieg uzupełniania włosów czyli zagęszczania włosów tzw.metodą siateczkową. Na czym polega ta procedura? U nas znajdziesz wiele typów tzw.baz, z których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Bazy tradycyjne, czyli classic są jednymi z najbardziej popularnych i najczęściej stosowanych. To właśnie połączenie materiałów siateczkowych i imitujących skórę sprawia że, są wyjątkowo trwałe, a mocowanie włosów za pomocą klipsów, kleju lub taśm sprawia, że są także bardzo uniwersalne. W Hair System zawsze służymy naszym Klientom pomocą i fachowym doradztwem w procesie składania zamówienia i doboru optymalnej metody na nowoczesny Hair System.