Skóra kobiety wchodzącej w dorosłe życie jest zazwyczaj w znakomitej kondycji. Trądzik już minął a zmarszczek jeszcze nie ma. Mimo to szacuje się, ze dziś, co piata klientka gabinetów medycyny estetycznej i salonów kosmetycznych to 20-latka. Przedstawiamy najczęstsze problemy, z jakimi borykają się młode Polki i zabiegi pozwalające je zniwelować  
fit.pl
2013-01-18 00:00
Udostępnij
Zabiegi dla 20-latki
Problem: Blizny potrądzikowe, blizny pozapalne
W okresie dojrzewania blisko 70 proc. młodzieży przejawia w mniejszym lub większym stopniu objawy trądziku. Tworzenie się blizn potrądzikowych jest naturalnym efektem gojenia się skóry, a ich wielkość i kształt zależy od rodzaju trądziku oraz indywidualnych skłonności organizmu. Walka z nimi jest możliwa jest za pomocą kilku zabiegów, spośród których najskuteczniejszym jest zabieg mikrodermabrazji polegający na ścieraniu zewnętrznych warstw naskórka. Chociaż jest to zabieg mechaniczny - wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia Mesotherm wysyłającego strumień mikrokryształów, zaliczany jest do nieinwazyjnych i łagodnych metod pielęgnacyjnych.
Problem: Szara, przesuszona, zmęczona skóra
Zmęczenie, niewyspanie, przeciążenia pracą, stres, nadmierne opalanie, czy wreszcie palenie tytoniu odbija się niekorzystanie na twarzy wielu młodych kobiet. Rozszerzają się naczynia, a cera przybiera bladawo-sinawy odcień i jest mocno przesuszona. W rozwiązaniu tych i wielu innych problemów pomoże nam zabieg elektropracji, będący rodzajem mezoterapii bez użycia igieł, bezbolesnej, oraz niesłychanie skutecznej. Zabieg wykonywany przy pomocy urządzenia Mesotherm polega na wprowadzeniu w głąb skóry odpowiednich substancji aktywnych zwalczających defekty kosmetyczne skóry, nie powodując jednocześnie żadnych efektów ubocznych.
Problem: Owłosienie
Szczególnym zainteresowanie kobiet wchodzących w dorosłe życie, ceniących komfort i higienę cieszy się natomiast zabieg epilacji laserowej, a wiec trwałego usuwania owłosienia. Aby raz na zawsze pozbyć się niechcianych włosków należy wykonać 6-10 zabiegów przy pomocy światła laserowego. Emitowane przez urządzenie X-Lase światło absorbowane jest przez melaninę zawartą w łodydze włosa, a następnie przekształcane w ciepło, które docierając do korzenia włosa, uszkadza brodawkę, bez której włos nie może rosnąć.
Problem: przebarwienia
Na proces powstawania przebarwień na twarzy mają wpływ przede wszystkim czynniki hormonalne i genetyczne, a także promieniowanie ultrafioletowe. Nieestetyczne plamy w widocznych miejscach mogą być również efektem zejścia stanów zapalnych np. trądziku czy urazów skóry. Najskuteczniejszą metoda usunięcia przebarwień jest światło laserowe o długości 1064 nm emitowane przez urządzenie X-Lase, które jest wychwytywane przez barwnik melaninę powodując tym samym likwidację przebarwień.
Okiem eksperta:
- Wiek klientek salonów kosmetycznych stopniowo się obniża, ponieważ pielęgnacja skóry w młodym wieku jest szczególnie ważna. Stale narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych takich jak nieumiarkowane opalanie, palenie papierosów, stres, nieprzespane noce, czy diety odchudzające. W efekcie, jeśli w wieku 20 lat podejdziemy do pielęgnacji skóry po macoszemu w znacznym stopniu niekorzystnie odbije się to na tempie jej starzenia i później na poprawę jej stanu może być już za późno – tłumaczy Beata Wątorowska, właścicielka salonu kosmetycznego w Brodnicy.

www.fit.pl