Jednym z najważniejszych miejsc na erotycznej mapie ciała jest pupa. To właśnie ona przyciąga najwięcej męskich spojrzeń. Co zrobić, by kształt pośladków był jak najbliższy ideału?
fit.pl
2012-09-05 00:00
Udostępnij
Zadbaj o swoje tyły
kobieta hantleMasaż 

Bardzo szybki i dobry efekt ujędrniania pośladków daje masaż rękawicą lub szczotką z naturalnego włosia. Wykonuje się go ruchami okrężnymi, przez minimum pięć minut i co bardzo istotne - codziennie. Już po pierwszym zabiegu skóra pośladków, choć zaczerwieniona, będzie gładsza i jędrniejsza.

Peeling

Prawie wszystkie zabiegi pielęgnacyjne powinno się zaczynać od peelingu. Dla skóry naszej pupy zabieg ten powtarza się trzy razy w tygodniu środkiem gruboziarnistym. Warto go stosować, bo producenci takich środków dodają do nich składniki myjące i nawilżające.

Algi

Świetnym sposobem na usunięcie zapasów tłuszczu są morskie algi. Przyspieszają one przemianę materii, zawierają aminokwasy, sole mineralne i witaminy, co działa stymulująco i pomaga rozłożyć tłuszcz oraz szkodliwe produkty przemiany materii.

Kosmetyki wyszczuplające

Codzienne wcieranie w pośladki preparatów, które wyszczuplają i wybielają rozstępy sprawi, iż nasza pupa będzie jędrna i elastyczna, a także zniweluje jej zbyt obfite kształty. Takie kosmetyki, dzięki zawartości kwasów owocowych i enzymów, są wrogami skórki pomarańczowej. Powinno się stosować je dwa razy dziennie: rano i wieczorem.

Kompres ujędrniający

Aby składniki odżywcze lepiej wnikały w skórę dobrze jest stosować kompres ujędrniający. Po kilkuminutowym, intensywnym masażu nakładamy na pupę grubą warstwę kremu i zawijamy folią aluminiową. Trzymamy go przez godzinę, pod wpływem ciepła pory rozszerzają się a składniki kremów głębiej w nią wnikają.

Terapia kolorami

Na zmianę kolorów reagują nie tylko nasze oczy, także nasza skóra i tkanka podskórna. Najgłębiej takanki tłuszczowej wnika kolor lilowy, który ożywia też przemianę materii. Sugerujemy więc kupno liliowej bielizny i oczekiwanie na rezultaty.

Natrysk

To, co poprawia ukrwienie skóry jest jak najlepsze do terapii naszej pupy. Lekarze doszli do wniosku, że stosowanie strumienia wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Pomaga też usunąć szkodliwe związki toksyczne i nadmiar wody.

Gimnastyka

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie są również sprzymierzeńcem w walce o piękne pośladki. Muszą być one wykonywane systematycznie, codziennie, dwa razy dziennie.

Warto skorzystać na przykład z takich:

www.fit.pl