Zobacz, co robi piękna piosenkarka i aktorka, żeby wyglądać olśniewająco
fit.pl
2007-07-18 00:00
Udostępnij
Hilary Duff
Młodziutka piosenkarka i aktorka (20 lat) zrezygnowała ze złych nawyków żywieniowych i zarzuciła drakońskie diety. Teraz zdrowo się odżywia i regularnie ćwiczy. Najwyraźniej skutecznie, bo na zdjęciach i w teledyskach prezentuje się bardzo dobrze.

Kiedyś Hilary albo opychała się frytkami, lodami i panierowanymi udkami kurczaka, albo odchudzała się za wszelką cenę, bo panicznie bała się otyłości. Na szczęście, te czasy ma już za sobą. Zrezygnowała ze skrupulatnego liczenia kalorii na rzecz zdrowej, urozmaiconej diety, pełnej zielonych warzyw, świeżych owoców i wysokobiałkowego, chudego mięsa. Podobno w utrzymaniu tej zdrowej diety pomaga jej mama, która uczy ją przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki. Hilary chętnie się uczy i polubiła nowe nawyki żywieniowe, chociaż czasem pozawala sobie na drobne słabości, np. słodki deser po obiedzie. – Ale później nie jem za to na przykład chleba na kolacje – zastrzega. – Coś za coś.

Przykładowy jadłopis Hillary Duff:
  • Śniadanie: talerz płatków zbożowych z 2-procentowym mlekiem (albo omlet z białek jaj z serem feta) i kawa z mlekiem (2-procentowym)- około 290 kalorii.
  • Obiad: grillowany kurczak i sałatka warzywna z lekkim (niskotłuszczowym) dressingiem. Albo grillowany tuńczyk i warzywna sałatka z sosem winegret – około 330 kalorii.
  • Kolacja: stek z tuńczyka, grillowane warzywa i kasza kus-kus. Albo sushi, jeśli kolacja jest „na mieście” – około 320 kalorii
  • Przekąski między posiłkami: garść orzechów, jabłko i serek Brie, a od czasu do czasu meksykańskie chipsy z sosem salsa – około 170 kalorii.

Ćwiczenia

Dieta nie dawałaby żadnych efektów, jeśli nie towarzyszyłyby jej odpowiednie ćwiczenia. A te Hilary dobiera bardzo uważnie, bo jak twierdzi, jej ciało ma tendencję do nadmiernego rozrostu. Unika więc ćwiczeń siłowych (np. z użyciem ciężarów), żeby nie wyglądać zbyt chłopięco. Ćwiczy za to Pilates i pływanie pod okiem profesjonalnej instruktorki. Zwraca uwagę zwłaszcza na nogi, bo uważa, że jest niska i chce dodać sobie trochę wzrostu, dzięki ładnym i smukłym nogom.

Trening Hilary Duff:
  • Ćwiczenia na specjalnej maszynie do ćwiczeń metodą Pilatesa (Pilates Reformer) – cztery razy w tygodniu przez godzinę. Trening obejmuje około 20 różnych ćwiczeń na nogi, pośladki i kilka na mięśnie brzucha.
  • Pływanie. Hilary pływa zwłaszcza wtedy, gdy jest w trasie koncertowej. Podczas jednej sesji przepływa zwykle około siedmiu długości basenu kraulem, tyle samo żabką, motylkiem i na boku. Dodatkowo Hilary używa też butelek z wodą zamiast hantli do ćwiczenia mięśni ramion.

A tutaj można zobaczyć efekty treningów i diety:

 

www.fit.pl