5 powodów, dla których warto ćwiczyć w klubie fitness

Boom na piękną, szczupłą, zawsze młodą sylwetkę, pociągnął za sobą nie tylko wysyp salonów kosmetycznych i spa, ale także – miejsc, gdzie można ćwiczyć. Kluby fitness wyrosły w ostatnich latach jak grzyby po deszczu, oferując coraz to nowe zajęcia. Dlaczego warto ćwiczyć w grupie? Oto 5 najważniejszych powodów  
fit.pl
2013-11-06 00:00
Udostępnij
5 powodów, dla których warto ćwiczyć w klubie fitness
1. MASZ WIĘKSZĄ MOTYWACJĘ

Ćwicząc w zaawansowanej grupie możesz zmotywować ciało do cięższej pracy. Osoby lubiące rywalizację, ćwiczenia w grupach będą także mocniej motywować, ponieważ wyścig z innymi dodaje im sił. Trudno o tego rodzaju adrenalinę w przypadku domowych ćwiczeń.

2. POZNAJESZ NOWYCH LUDZI

Wychodząc na fitness poznajesz nowych ludzi, a to szansa na nawiązanie nowych znajomości czy przyjaźni. Jeżeli chodzisz na specyficzne zajęcia (np. zumba, taniec brzucha, joga), to podobne zainteresowania mogą stanowić doskonały punkt wyjścia do głębszej znajomości. Ma to szczególne znaczenie dla osób, których życie towarzyskie praktycznie kończy się na pracy (pracoholicy siedzący w biurze od rana do nocy), bądź na pieluchach (świeżo upieczone, zamknięte w domu mamy).

3. JESTEŚ BEZPIECZNA

Obecność instruktora fitness podnosi twoje bezpieczeństwo. Instruktor powinien poprawiać twoje ruchy, jeżeli błędnie je wykonujesz, bądź zaproponować inny ruch, jeżeli wykonanie danego jest niemożliwe np. ze względu na zdrowie. Dobry instruktor zawsze powinien cierpliwie słuchać twoich pytań, udzielać wyjaśnień, być wsparciem, ale jednocześnie – stanowczo motywować do pracy.

4. POPRAWIASZ PAMIĘĆ I KONCENTRACJĘ

Zajęcia aerobowe czy taneczne, to doskonały sposób także na poprawienie pamięci. Na pierwszych zajęciach określenia różnego rodzaju kroków czy pozycji będą całkowitą nowością, jednakże już po paru lekcjach zauważysz, jak zapamiętujesz, i ruch, i jego nazwę, i kolejność wykonywania. Ta „ulepszona” pamięć będzie działać nie tylko w klubie fitness, ale także w domu, czy w pracy. Ponadto ciągle zmieniane ruchy sprawiają, że musisz koncentrować się na tym, co mówi instruktor. Dzięki temu kompletnie odrywasz się od codziennych problemów, tracisz poczucie czasu i pracujesz efektywnie nad sobą.

5. NIGDY SIĘ NIE NUDZISZ

To szczególnie ważne dla osób, które szybko się nudzą i ciągle szukają nowości. Różnorodność organizowanych zajęć w klubach fitness, jeszcze nigdy nie była tak ogromna jak teraz. Zanim jednak wybierzesz się na zajęcia, które mają wspaniałą nazwę, dowiedz się na czym one polegają, jak należy się na nie ubrać, oraz jak mniej więcej wygląda trening. Wiele klubów fitness organizuje zajęcia pokazowe, dni otwarte, bądź udostępnia jakąś część zajęć możliwą do obejrzenia dla postronnych – to dobra okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej i wybrać odpowiednie dla siebie zajęcia.

Nawet jeżeli uważasz, że nie masz kondycji, masz nadwagę i na pewno nikt nie chciałby oglądać ciebie podskakującej – nie rezygnuj z ćwiczeń w klubach fitness. Obecnie jest bardzo wiele klubów fitness tylko dla Pań, do których mężczyźni nie mają wstępu. Możesz się zdziwić, ale ogromne grono klientek stanowią nie studentki, a młode mamy zrzucające kilogramy po ciąży, czy panie, które borykają się z sylwetką, zdrowiem i kondycją, po menopauzie. Także, znajdź klub fitness w okolicy i do dzieła!

Beata Mąkolska

www.wellness.fit.pl