Tabletki przeciwbólowe, np. Ibuprofen, Naproksen czy Paracetamol, pomagają, ponieważ hamują wydzielanie w organizmie prostaglandyn - substancji, które wysyłają sygnały bólowe do mózgu. Nim jednak sięgniesz po lekarstwa, wypróbuj nasze sprawdzone recepty
fit.pl
2011-05-10 00:00
Udostępnij
6 naturalnych sposobów na ból
1. Boli gardło


 

Co trzy godziny płucz je naparem z szałwi - działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Łyżkę suszonych ziół zalej szklanką wrzątku. Po 10 minutach przecedź.

2. Pęka Ci głowa
Przez 3 do 4 minut miejsce na głowie, w którym najbardziej Cię boli, masuj mocno i uciskaj opuszką wskazującego palca. Już po niecałej minucie odczujesz wyraźną ulgę.

3. Rwie ząb
Uśmierz ból olejkiem goździkowym, który działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i znieczulająco. Wpuść do dziury w zębie 3-4 krople olejku lub zwilż nim odrobinę waty i przyłóż do obolałego zęba.

4. Strajkuje żołądek
Zrób sobie ziołową herbatkę z mięty pieprzowej - działa rozkurczowo, więc jest skutecznym środkiem na niestrawność. Jedną saszetkę zalej szklanką wrzącej wody.

5. Kłuje w uchu
Przez dwie minuty przykładaj do ucha gorący ręcznik, a następnie zimny przez dwie sekundy. Powtarzaj zabieg co kwadrans - po godzinie ból się zmniejszy.

6. Masz bolesną miesiączkę
Pomocna jest hydroterapia. Zrób 10-minutową aromatyczną ciepłą kąpiel z dodatkiem 6-10 kropel olejku jałowcowego - odpręża i już po trzech minutach znacznie zmniejsza ból.

www.fit.pl