„Dni Konsultacji Stomatologicznych” na półmetku

Ponad 1000 Polaków skorzystało już z bezpłatnych porad stomatologicznych w ramach I edycji ogólnopolskiej kampanii „Dni Konsultacji Stomatologicznych”. W pierwszym miesiącu akcji mobilny gabinet odwiedził Gdańsk, Poznań, Bydgoszcz, Kraków oraz Łódź. Akcja potrwa do 21 sierpnia br. i zakończy się w Warszawie
fit.pl
2011-07-21 00:00
Udostępnij
„Dni Konsultacji Stomatologicznych” na półmetku
Stomatolodzy prowadzący konsultacje w ramach akcji podkreślają, że Polacy wciąż niedostatecznie dbają o higienę jamy ustnej. Wśród najczęstszych zaniedbań pacjentów wymieniają, m.in. nieodpowiednie i zbyt krótkie szczotkowanie zębów czy zbyt późno podjęte leczenie stomatologiczne. Mogą one prowadzić do rozwoju chorób dziąseł czy nadwrażliwości zębów. Pojawia się też wiele osób z protezami zębowymi. Osoby te mogą liczyć na konsultację lekarską w zakresie prawidłowego użytkowania protez zębowych. Wielu Polaków korzystających z konsultacji w ramach kampanii wymaga specjalistycznej opieki stomatologicznej. Pacjenci, u których lekarz stomatolog zauważy niepokojące objawy, są kierowani na dalsze konsultacje w ich mieście.

„Dni Konsultacji Stomatologicznych” to pierwsza i jedyna tego typu inicjatywa, która tak wyczerpująco podejmuje tematykę profilaktyki chorób i kompleksowej higieny jamy ustnej. Merytoryczny patronat nad kampanią objęło Polskie Towarzystwo Stomatologiczne.

Terminy i miejsca kolejnych badań:

Wrocław                     22 – 24 lipca                - Galeria Dominikańska
Czeladź                       29 – 31 lipca                - Galeria M1
Katowice                    5 – 7 sierpnia               - Galeria Silesia
Marki                         12 – 14 sierpnia            - Galeria Marki
Warszawa                   19 – 21 sierpnia         - Galeria Złote Tarasy

www.wellness.fit.pl