fit.pl mobile logo

Aktywni na wiosnę – czy aby na pewno?

Rower, bieganie, a może fitness? Wiosna to czas, kiedy wiele osób rozpoczyna lub powraca do swojej przygody ze sportem. Zachęca do tego ładniejsza pogoda oraz zbliżające się lato, w czasie którego odsłaniamy znacznie więcej ciała. Chcemy zatem, aby było szczupłe i wysportowane. Czy jednak zmiana pory roku faktycznie motywuje, czy jest to tylko pewien stereotyp? Eksperci z Okazje.info postanowili to sprawdzić. Z przeprowadzonego na ich zlecenie badania1 wynika, że tylko 11% ankietowanych zdecydowanie zamierza rozpocząć lub powrócić do aktywności fizycznej właśnie wiosną.

Wiosna wydaje się idealną porą na rozpoczęcie ćwiczeń i przejście na zdrowszą dietę. Sprzyja temu pogoda oraz stopniowe pojawianie się sezonowych warzyw i owoców. Z badań przeprowadzonych na zlecenie Okazje.info wynika jednak, że niewiele osób jest zdecydowanych na podjęcie tego typu działań. Taką postawę zadeklarowało bowiem jedynie 11% ankietowanych. 27% rozważa przejście na sportowy tryb życia, ale nie jest jeszcze do końca przekonana, czy faktycznie tak się stanie. Z kolei 24% badanych odpowiedziało, że raczej nie zamierza uprawiać sportów tej wiosny, a 10% zdecydowanie nie ma zamiaru ćwiczyć. Aktywność fizyczna na wiosnę jest mniej popularna wśród mężczyzn niż kobiet.

Osoby, które wiosną rozpoczynają lub wracają do chodzenia na siłownię, fitness lub inne zajęcia sportowe, najczęściej decydują się na zakup nowej odzieży sportowej (56%). Duża grupa osób sięga również po nowe buty (48%) i bieliznę sportową (36%). Inne akcesoria sportowe, takie jak: ręcznik, torba sportowa czy bidon na wodę, są rzadziej brane pod uwagę podczas wiosennych zakupów.

Czy bieganie nadal jest w modzie?

Wydawałoby się, że jednym z najczęściej uprawianych wiosną sportów jest bieganie. Okazuje się jednak, że 44% ankietowanych biorących udział w badaniu w ogóle nie biega. Ci którzy biegają, sezon z reguły rozpoczynają w marcu (10%), kwietniu (14%) lub jak tylko ustaną pierwsze mrozy (9%). Co ciekawe, 11% z respondentów przyznało, że biega całym rokiem.

Duża grupa biegaczy, przygotowując się do sezonu, kupuje nowe akcesoria. Są to głównie rzeczy naturalnie zużywające się, takie jak buty (60%), czy strój sportowy (51%). Mniej niż połowa ankietowanych decyduje się z kolei na zakup opaski na uszy, czapki, bidonu lub sportowego zegarka. Z badania wynika, że kobiety częściej kupują buty do biegania (62%), a mężczyźni specjalistyczne ubrania (56%).

A może rower?

Wiosna to także długo wyczekiwana pora roku przez wszystkich, którzy uwielbiają przejażdżki rowerowe, ale rezygnują z nich zimą. W przeprowadzonym badaniu, najwięcej ankietowanych odpowiedziało, że sezon rowerowy rozpoczyna w kwietniu (34%) lub w maju (23%). Do mniejszości należą z kolei osoby, które jeżdżenie na rowerze zostawiają dopiero na lato (7%) oraz te, które jeżdżą całym rokiem (7%).

Każdy, długo nieużywany sprzęt sportowy, także rower, powinniśmy odpowiednio przygotować do sezonu. Co najczęściej sprawdzamy, naprawiamy lub czyścimy? Aż 72% rowerzystów przyznało, że pompuje koła, 70% smaruje łańcuch i czyści rower, a 50% reguluje hamulce. Z kolei 30% oddaje go do serwisu na przegląd.

Wiosna to najbardziej motywująca do działania pora roku. Warto dodatkowe pokłady energii przeznaczyć na coś, co naprawdę lubimy robić i co sprawia nam przyjemność. Niekoniecznie musi być to bieganie, rower czy siłownia. Równie dobre dla naszego zdrowia będą na przykład długie spacery. Ważne, aby trwającej właśnie wiosny i nadchodzącego lata nie spędzić na kanapie przed telewizorem.

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Julka Marciniak

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl I zmień się nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
skruczka

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA http://www.igortreneronline.pl I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl