fit.pl mobile logo

Dlaczego rezygnujemy z ćwiczeń w klubie fitness?

Zapisanie się na zajęcia do klubu fitness wydaje się banalnie proste: iść i kupić karnet. Często jednak przed tym działaniem musimy podjąć kilka decyzji. Bywa jednak, że konieczność ich podjęcia skutecznie zniechęca nas do wykonania pierwszego kroku i pójścia do klubu fitness. Oto 4 najczęściej wymieniane powody, dla których rezygnujemy z ćwiczeń w klubie: brak pieniędzy, brak czasu, wstyd i niechęć do ćwiczeń w ogóle. Sprawdźmy czy są to prawdziwe przeszkody, czy jedynie wymówki

 1. Brak pieniędzy

To najczęściej wymieniany powód. Zasłaniamy się nie tylko kosztem karnetu na zajęcia, ale także kosztem dojazdu, czy kosztem zakupienia stroju do ćwiczeń. Jeżeli wybierzemy klub niedaleko miejsca zamieszkania, czy znajdujący się po drodze z pracy do domu – dodatkowe koszty dojazdu przestaną dla nas istnieć. Podobnie rzecz wygląda z ubiorem – nie musimy od razu kupować całego stroju do ćwiczeń. Na pierwsze zajęcia wystarczą zwykłe spodnie dresowe i koszulka. Regularne wyjścia do klubu to koszt około 100zł - dla jednych będzie to dużo, dla innych kwota zupełnie do przyjęcia. Czasem okazuje się, że przeznaczenie takiej kwoty – to jedynie kwestia priorytetów.  Kobiety bardzo często rezygnują ze świadomego wydawania na siebie pieniędzy, między innymi na rzecz np. dzieci. Pamiętajmy, że regularne ćwiczenia wpływają nie tylko na naszą sylwetkę, ale także na nasze samopoczucie. A szczęśliwsza mama, to szczęśliwsze dzieci.

Mimo, że powinno się ćwiczyć 2 razy w tygodniu, warto wykupić karnet nawet na jedne zajęcia tygodniowo, na pewno obniży to koszty. Pamiętajmy jednak, że ćwiczenie w klubach fitness to nie jest luksus, to troska o swoje zdrowie, swoją sprawność – po prostu troska o siebie.

2. Brak czasu

Nie jest prawdą, że nie znajdziemy w tygodniu dwóch czy trzech godzin dla siebie - to sprawa zwykłej organizacji czasu. Czasem wystarczy, że wyłączymy telewizor, zakupy zaplanujemy z wyprzedzeniem, a obiad ugotujemy wcześniej i zostawimy rodzinie do podgrzania. Także napięty plan zajęć twojego dziecka nie powinien być przeszkodą, nawet jeżeli to ty wozisz swoją pociechę na zajęcia. Klientki najczęściej z wykupieniem karnetu np. na początku roku szkolnego, czekają do momentu, aż dziecko będzie miało ustalony plan lekcji czy zajęć pozaszkolnych. Dopiero wtedy wybierają najbardziej im odpowiadające godziny zajęć. Nie zasłaniaj się zatem brakiem czasu!

3. Wstyd i strach

Kobiety rezygnują z wyjścia do klubu także ze wstydu (bo nie wyglądają tak, jakby chciały) i strachu (przed tym co nie znane). Przeraża je brak kondycji, coraz mniejsza sprawność oraz... wygląd ich ciała. Trzeba jednak pamiętać, że wbrew naszym myślom, nie jesteśmy w tych problemach odosobnione. Każda z nas martwi się tym jak wygląda jej ciało, jak zmienia się z wiekiem. „Nie robienie nic” nie sprawia, że czujemy się lepiej, przeciwnie, mamy coraz większe wyrzuty sumienia, odgradzamy się od naszego ciała, a to odbija się na naszym życiu i relacjach z bliskimi. Warto zatem przełamać się, pójść, zobaczyć jak wyglądają zajęcia i ... kupić karnet. Już po 4 zajęciach odczujesz różnicę!

4. Nie lubisz ćwiczyć

Wiele kobiet twierdzi, że zwyczajnie „nie lubią ćwiczyć”. Zanim całkiem zrezygnujesz z ruchu lub zapiszesz się na zajęcia, których nie cierpisz – zastanów się czego nie lubisz, a co sprawia ci przyjemność. Przede wszystkim określ, co konkretnie  przeszkadza ci w ćwiczeniach. Nie lubisz skakać i być spocona? Nie idź zatem na aerobic, wybierz raczej łagodną gimnastykę, pilates czy jogę. Kochasz taniec? Spróbuj form gimnastyki połączonych z tańcem, lub choreografii. Nie przekonuje cię wyginanie ciała, a lubisz spacery? Wybierz Nordic Walking. Oferta klubów jest bardzo szeroka i naprawdę trzeba bardzo „chcieć”, żeby nie znaleźć czegoś dla siebie.

Beata Mąkolska

www.fit.pl

 PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Dawid

Wejdź na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreneronline. I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów! Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreeneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów! Zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
Maria Py

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO http://www.igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
marcela.t93

Szczupła, atrakcyjna sylwetka - marzenie każdego. Myślisz, że nie można tego tak łatwo osiągnąć? Przekonaj się, że można. Chcesz wyglądać atrakcyjnie i zdrowo? Jeśli tak to koniecznie wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Jest to strona najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Tylko z jego pomocą możesz osiągnąć sukces i przejść niesamowitą przemianę. Pan Igor to jedyny trener w Polsce, który zagwarantuje Ci innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe oraz fachową suplementację. Nie czekaj dłużej i wejdź na: www.igortreneronline.pl Zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego miesiąca! Możesz już na zawsze pozbyć się niechcianego tłuszczu, zbudować piękną, smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
karolinaa12649126

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH! https://zapodaj.net/b24329f133092.png.html https://zapodaj.net/40938b9d295a3.png.html

Zgłoś nadużycie-
mrazek1

NOWY ROK- NOWE ŻYCIE. ZAWSZE CHCIAŁEŚ COŚ ZMIENIĆ W SWOJEJ SYLWETCE, ALE BRAKOWAŁO CI MOTYWACJI? WEJDŹ NA STRONĘ WWW.IGORTRENERONLINE.PL I SKORZYSTAJ. WAKACJE ZBLIŻAJĄ SIĘ NIEUBŁAGALNIE.

Zgłoś nadużycie-
mrazek1

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl I zmień się nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
mrazek1

NOWY ROK- NOWE ŻYCIE. ZAWSZE CHCIAŁEŚ COŚ ZMIENIĆ W SWOJEJ SYLWETCE, ALE BRAKOWAŁO CI MOTYWACJI? WEJDŹ NA STRONĘ IGORTRENERONLINE.PL I SKORZYSTAJ. WAKACJE ZBLIŻAJĄ SIĘ NIEUBŁAGALNIE.

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl